DataLife Engine > Бізнес > На сході кататрофа з ринком праці

На сході кататрофа з ринком праці


10-06-2014, 09:17. Разместил: Slaxor
На сході кататрофа з ринком праці
У травні відбувся значний обвал ринку праці в двох найбільш «гарячих» областях України — Донецькій і Луганській. У першій кількість вакансій зменшилася втричі, в другій — вдвічі. У Криму і далі росте конкуренція серед пошукачів. Про це свідчать дані дослідження Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Ситуація на ринку праці визначається складними політичними і економічними обставинами, в яких зараз перебуває Україна. Однією з тенденцій травня є подальше зниження кількості вакансій. Як у порівнянні з минулим місяцем (кількість вакансій знизилася на 20%), так і в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (кількість вакансій менша на 26%). Також дещо зменшилась кількість нових резюме, але це нормальна тенденція для останнього весняного місяця.

У регіонах тенденції незмінні — падіння кількості вакансій у південно-східних «спокійних» регіонах знаходиться на середньому рівні. Там спостерігається типова для будь-якого іншого регіону країни картина. Також у цьому місяці закономірно відбувся обвал ринку праці в двох областях, де відбуваються бойові дії, — Луганській і Донецькій: у першій кількість пропозицій зменшилася майже втричі, в другій — в двічі.

Окремо слід згадати Крим. З приходом на ринок російських компаній кількість пропозицій збільшилася, але вона жодним чином не може перекрити зростання кількості резюме від пошукачів, котрі активно шукають роботу. Протягом останніх місяців із півострова пішло кілька великих роботодавців, а це суттєво збільшило кількість вільних спеціалістів на ринку. Серед кримських офісних працівників протягом весняних місяців конкуренція збільшилася з 1 до 3 осіб на місце, і тенденції свідчать про можливе подальше зростання цього показника.

У травні найбільше вакансій пропонували програмістам і девелоперам, на другому місці — сфера продажів, третє місце — в маркетологів і спеціалістів рекламної сфери.


Вернуться назад