DataLife Engine > Економіка > Отримати готівку у касі банку стане складніше

Отримати готівку у касі банку стане складніше

Правила ведення касових операцій для українських банків змінюються з 3 червня в зв'язку з постановою Національного банку України, якими внесено зміни до попереднього документ. Посилення нагляду юристи пов'язують з виявленням НБУ численних фактів ризикових (схемних) операцій з використанням готівкових коштів.

Тепер банки при видачі готівки можуть зажадати від клієнта підтверджуючі документи, на підставі яких буде проводитися розрахунок готівкою.

«Банки при вивченні клієнта і отримання від нього підтверджуючих документів повинні застосовувати ризик-орієнтований підхід. Тобто спочатку проводиться оцінка ризику клієнта, заснована на аналізі певних критеріїв, а потім вже банки можуть приймати відповідні заходи нагляду » , - наголошується в повідомленні.

Банки можуть вимагати такі документи: закупівельний акт, закупівельна відомість, податковий розрахунок сум доходу, сплаченого на користь фізичних осіб, кредитний договір, договір поставки, транспортування, зберігання та інші звітні документи.Вернуться назад