Firefox Quantum - найшвидший у світі браузер, за словами Mozilla

Mozilla випустила нову версію браузера Firefox Quantum, яка, за словами розробників, набагато швидше не тільки за свою попередницю, але і Google Chrome. У новій версії з'явився новий призначений для користувача інтерфейс, багато виправлень помилок та інші зміни, невидимі на перший погляд.

Firefox Quantum (до сих пір відомий як Firefox 57) це, перш за все, швидкість. З внутрішніх тестів Mozilla слід, що нова версія в два рази швидше, ніж Firefox 52, випущений в березні поточного року. Команда розробників стверджує, що Quantum швидше у всьому, від рендеринга веб-сторінок, прокручування через їх зміст, до перемикання між відкритими вкладками. Firefox Quantum заснований на проекті Mozilla Servo. Mozilla планує поступово замінювати старі елементи коду Firefox новими рішеннями Servo. Крім того, в новій версії використовується движок Quantum CSS, який тепер може працювати паралельно на декількох ядрах процесора, щоб можна було краще використовувати можливості сучасних процесорів.


Firefox Quantum є також першим випуском цього браузера, який працює з використанням декількох потоків. Це дозволяє не тільки збільшити продуктивність, але, перш за все, захиститися від ситуацій, в яких одна з відкритих вкладок може "повісити" весь браузер. Слід, однак, мати на увазі, що Firefox Quantum не поводиться як браузер Chrome, яке буквально для кожної нової вкладки запускає новий процес. Це підвищує стабільність всього програми, але за рахунок великого попиту на оперативну пам'ять. Firefox Quantum максимум може використовуватися до чотирьох процесів. До речі, варто звернути увагу на те, що користувач має можливість зміни цього числа в діапазоні від 1 до 7, причому значення за замовчуванням-4. Якщо з якихось причин ми хочемо, щоб Firefox Quantum працював тільки з одним процесом (як старі версії), то ми можемо встановити це в конфігурації програми. Однак тоді слід змиритися з втратою переваг, введених в Quantum, пов'язаних з продуктивністю. Однак, якщо залишити за замовчуванням число чотирьох потоків, то, за словами Mozilla, така конфігурація повинна гарантувати 30% зменшення використання оперативної пам'яті, в порівнянні з останньою версією Chrome.

Firefox Quantum також отримав косметичні зміни. Браузер отримав новий інтерфейс користувача під назвою Photon Design, про який вже через деякий час можна сказати, що він не тільки акуратний, але і дуже функціональний. Перш за все, Mozilla не хотіла нав'язувати користувачам певні схеми, незалежно від того, чи користуються Firefox Quantum на комп'ютері з мишею або сенсорним екраном. Photon Design набагато краще адаптований для дисплеїв з високими значеннями DPI. Більш того, інтерфейс може автоматично адаптуватися, коли, наприклад, ми починаємо працювати з ним за допомогою сенсорного екрана.В такій ситуації елементи UI збільшуються, а коли ми використовуємо миша, зменшуються. Це дуже зручне рішення, особливо на ноутбуках і гібридних планшетах.


Quantum додає нові пункти поруч з адресним рядком. Тут ми знайдемо всі закладки, список Pocket, Історію, Завантажені файли, Синхронізовані карти, скріншоти і важливі повідомлення. З'явилася також функція створення знімків екрану веб-сторінок, завдяки якій можна зберегти або всю сторінку, або тільки її частину.

Firefox Quantum перестане підтримувати частина розширень, тому що замість розширень, написаних на XUL, новий реліз підтримує тільки WebExtensions. Mozilla запевняє, що в даний час в базі Firefox знаходиться принаймні 6300 розширень вже повністю сумісних з релізом Quantum.

Веб-браузер Firefox Quantum можна скачати з сайту www.mozilla.org або скористатися вбудованою в попередні версії функцією перевірки оновлень

Добавить комментарий

Prostotech Украина

ПОСЛЕДНИЕ