Рада хоче платити суддям Конституційного суду 300 тисяч гривень довічно

На думку одного з авторів законопроекту, такі високі доходи дозволять позбутися корупції та зробити суддів КС незалежними
Судді Конституційного суду (КС) можуть стати найбільш високооплачуваними держслужбовцями в Україні, якщо Рада прийме без змін закон "Про Конституційний суд України". Сьогодні його прийняли в першому читанні.
Парламентарії визначили, що рядовий суддя КС матиме посадовий оклад 240 тис. Грн на місяць, а голова - на 15% більше, або 276 тис. Грн. Також судді покладені надбавки - за стаж (максимум 40%, або 96 тис. Грн), за науковий ступінь (до 20%, або 48 тис. Грн) та інші. Разом суддя за місяць роботи може отримати 384 тис. Грн, голова - 420 тис. Тобто в рази більше, ніж зарплата президента країни (майже 60 тис. Грн) або приблизно в 20 разів вище зарплати нардепа (17 тис. Грн). Не кажучи вже про те, що середній заробіток в країні за 2016 й - 5200 грн, що в 85 разів нижче.
Також служителям Феміди компенсують витрати на оренду житла і використання на роботі особистого транспорту. Суддя КС, який пішов у відставку з цієї посади, отримає довічне грошове утримання в розмірі 80% зарплати, або понад 300 тис. Грн. Що дозволить обійти закон про пенсії, де зазначено, що пенсія не може бути вище 10 740 грн.
На думку одного з авторів законопроекту, депутата Леоніда Ємця, такі високі доходи дозволять позбутися корупції та зробити суддів КС незалежними. З ним не згоден нардеп і екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник: "Повинен бути розумний діапазон в оплаті праці. Не може зарплата держчиновника в 85 разів перевищувати середню зарплату в країні. І не може бути оплата праці відірваною від стану економіки, обсяг якої всього 55 тис. грн на людину за 2016 рік ".

Теги:

Добавить комментарий

ПОСЛЕДНИЕ