DataLife Engine > Політика > Зеленський повертає покарання за незаконне збагачення з суттєвими доповненнями

Зеленський повертає покарання за незаконне збагачення з суттєвими доповненнями

Президент України Володимир Зеленський подавши до Верховної Ради законопроект відносно ЦИВІЛЬНОЇ конфіскації корупційніх актівів високопосадовців та відновлення крімінальної відповідальності за незаконне збагачення (10358 від 03.06.2019).

Розроблення спільно з Національними та іноземними експертами законопроект запроваджує новий Механізм конфіскації незаконних актівів посадовців - за рішенням суду у цивільному порядку без обвинувачувального вироку, а такоже повертає покарання для чиновників за незаконне збагачення - статтю Крімінального кодексу, яка в лютому 2019 року Конституційним Судом України була признана неконстітуційною. Цивільна конфіскація допускається директиви ЄС 2014/42 / EU та застосовується у Великій Британії, США, Австралии, Канаді, Швейцарии та других странах.

Антікорупційні органи наразі НЕ можуть розслідувати провадження про незаконне збагачення, пред'явлених до Визнання неконстітуційним цієїю статтею Крімінального кодексу України.

Проте у разі Виявлення необґрунтованих активів на суму понад 900 тисяч гривень відповідальності НЕ зможуть уникнути і топ-посадовці, Які незаконно збагачувались раніше, і ті, хто наважився на це у Майбутньому. Таким чином, напрацьовані раніше матеріали відносно незаконного збагачення можуть бути використані антикорупційними органами для позовів про стягнення у дохід держави незаконно нажитих актівів.

Усі ЦІ активи стягуватімуться у дохід держави у цивільному порядку за подачі національного антікорупційного бюро, погодження з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Розгляд справ про незаконне збагачення, Визнання необґрунтованими активами та їхнє стягнення у дохід держави. Пропонується віднести до юрисдикції ВИЩОГО антикорупційного суду. Це має стати додатковою гарантією неупередженого РОЗГЛЯДУ відповідних справ.

Кримінальна відповідальність за незаконне збагачення наступатиме у разі, якщо предметом незаконного збагачення будуть активи, що перевищують зазначений розмір, як це й визначили Конвенцією ООН проти Корупції.

Подання Президентом України проект Закону України «Про внесення змін до деяки Законів України відносно конфіскації незаконних актівів осіб, уповноважених на Виконання функцій держави та місцевого самоврядування, і незаконне за набуття таких актівів" не є альтернативним вже зареєстрованим у Верховній раді законопроектом, оскільки законопроект Президента України значно ширший за предмет регулювання та принципово відрізняється від проектів, Які Вже є у парламенті.Вернуться назад