DataLife Engine > Політика / Новини > Зеленський назвав основні "нормандскі" теми

Зеленський назвав основні "нормандскі" теми

Президент Володимир Зеленський зазначив, що під час зустрічі в "нормандському форматі" важливо досягти домовленостей щодо конкретних термінів звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян. Про це Зеленський повідомив під час робочої поїздки в Луганську область, повідомляє прес-служба глави держави.

"Це утримувані, підтверджені тим боком. І обов'язково, щоб ми знайшли можливості повернення тих людей, які не підтверджені тим боком, але підтверджені нашими списками", - сказав Зеленський.

Президент зазначив, що, за словами батьків незаконно утримуваних українців деяких прізвищ немає в списках на звільнення. "Я дуже хотів би мати повне розуміння всього списку наших людей з термінами їх повернення", - підкреслив Зеленський. За словами Президента, ще одним важливим питанням, яке необхідно обговорити під час зустрічі в "нормандському форматі", є серйозне, а не удаване перемир'я і припинення вогню.

"Чи не фейкове припинення вогню, як і не фейкове" хлібне "перемир'я - коли два-три дні було перемир'я, а потім почали стріляти, і ми втрачали людей. Серйозне перемир'я - це коли немає ніяких пострілів, зі зрозумілими термінами і обов'язками. До сих пір в Мінську на багатьох зустрічах ніхто не говорив, що буде, якщо ми домовимося про припинення вогню, а вогонь знову почався ", - зазначив Президент.

Президент повідомив, що під час саміту "нормандської четвірки" має обговорюватися питання передачі Україні контролю над державним кордоном з Росією.

"Ще одне питання - один з непростих, так як він має багато складових - це можливість проведення місцевих виборів на території України, а не на тимчасово окупованій території України. Найголовніше питання", - підкреслив Зеленський.Вернуться назад