Головний Чернівецький Портал > Сусіди > У Молдові дітям заробітчан підшукають опікунів

У Молдові дітям заробітчан підшукають опікунів


11-04-2014, 21:38. Опублікував: Slaxor
У Молдові дітям заробітчан підшукають опікунів
У Молдові над дітьми, чиї батьки поїхали на заробітки за кордон, буде встановлено опікунство. Про це, як передає moldpres.md , заявила віце-прем'єр Тетяна Потинг. Виступаючи на національній конференції з питань сім'ї, вона зазначила, що в республіці в даний час зареєстровано близько 120 тисяч дітей, які залишилися без піклування батьків.

«В основному це діти, батьки яких перебувають за межами країни. Їх занадто багато. Деякі з цих неповнолітніх перебувають під опікою сусідів чи друзів сім'ї », - зазначила віце-прем'єр. Кого саме влада має намір призначати таким дітям як опікунів і як буде здійснюватися дана процедура, вона не пояснила.

За результатами дослідження про негативні наслідки міграції в Молдові, яке проводилося минулого року за підтримки Євросоюзу, у кожної п'ятої дитини в республіці один з батьків виїхав за кордон, а у кожного десятого за кордоном знаходяться обоє батьків. Як передає REGNUM , майже 20 відсотків дітей мігрантів, згідно з результатами дослідження, піддаються моральним приниженням з боку оточуючих, багато стикаються з фізичним насильством, кидають школу, втягуються в злочинну діяльність, мають пристрасть до алкоголю і наркотиків.

Представляючи результати дослідження, глава делегації ЄС в Молдові Піркка Тапіола запропонував місцевій владі розвивати економіку і покращувати бізнес-клімат для повернення гастарбайтерів на батьківщину.

Всього, за даними на кінець 2012 року, трудовими мігрантами були близько 427 тисяч молдаван. При цьому, дві третини з них трудилися на той момент на території Росії. У початку 2014 року прем'єр Юрій Лянке заявив про те, що всього за кордоном знаходиться 650 тисяч громадян республіки. Щорічно вони перераховують до Молдавії понад мільярд доларів.
Повернутись назад