Можливо, прикрашання дійсності на побаченні - не ознака брехливості людини в цілому. Спільна робота вчених з Рочестерського університету та Міждисциплінарного центру в Герцлії показує, що діяти подібним чином людей може змушувати активація відповідних відділів мозку.
У дослідженні, опублікованому в Journal of Experimental Social Psychology , вчені перевірили свою гіпотезу експериментально. Учасниками стали 634 гетеросексуальних людини - 328 жінок і 306 чоловіків віком близько 25 років. Автори припустили, що думки про секс, навіть не викликаючи безпосередньої генітальної відповіді, можуть активувати відповідні регіони мозку і змушувати людину змінювати свою поведінку.
Випробовуваних розділили на дві групи. Одній групі пред'являли нейтральні картинки-стимули, інший - зображення-стимули з сексуальною конотацією. Потім учасники повинні були поспілкуватися з представниками протилежної статі. Вчені провели чотири серії експериментів.
У першій серії пара учасників повинна була дискутувати по заданій темі: наприклад, обговорити якогось кандидата на вакансію, причому один з пари був би «за» наймання, а інший - проти. Після дискусії учасники повинні були оцінити, наскільки вони схильні погодитися з доводами опонента. Ті випробовувані, які до бесіди отримували сексуально забарвлені картинки, частіше були схильні погодитися з доводами опонента протилежної статі.

У другій серії учасники заповнювали опитувальник, щоб з'ясувати їх переваги. Після цього їм показували нейтральні зображення або картинки з сексуальним підтекстом. Далі учасникам пропонували початиться з незнайомцями (насправді в їх ролі були дослідники і їх співробітники). Після перегляду онлайн-профілю співрозмовника учасник повинен був заповнити власний профіль, який побачить його кореспондент. Учасники, які отримали еротично забарвлені стимули, були більшою мірою схильні заповнити анкету так, щоб їх смаки і схильності більше скидалися і були співзвучні невідомому форумчанин. Їх опису в меншій мірі корелювали з їх власними уподобаннями, які раніше зафіксували в опитувальнику.

У третій і четвертій серіях вчені перевірили, чи будуть ті, кому показували еротичні зображення, більше брехати про кількість кандидатів у партнери. Питання про кількість попередніх статевих партнерів входив в опитувальник, а потім про це «випадково» заводили мова в чаті. Виявилося, і чоловіки, і жінки, якщо вони до того отримували сексуальні стимули, в онлайн-діалозі з передбачуваними симпатичними незнайомцями протилежної статі применшували число колишніх партнерів. Кумедний факт: сім - число «екс», яке вони найчастіше вказували.

Робота показує, що людина, яка при контакті з привабливим візаві виставляє себе в приємному для співрозмовника світлі, починає погоджуватися і міняти звички на догоду йому або їй, зовсім необов'язково робить це свідомо, підступно і з метою отримання реальної вигоди. З великою ймовірністю діяти так його змушують неусвідомлювані спонукання, які диктуються активацією древніх механізмів мозку.