Військово-повітряні сили США отримають лазерну зброю до 2021 року

Дослідницька лабораторія ВПС США підписали контракт з концерном Lockheed Martin вартістю 26,3 мільйона доларів.

Фахівці повинні розробити високоточну лазерну зброю, яке буде досить легким, щоб воно могло піти на оснащення винищувачів.

Американська армія вже кілька років має в своєму оснащенні лазерну гармату. Через розмірів і маси, системи даного типу знаходять застосування на морі і на суші. Наприклад, в поточному році Lockheed Martin надала збройним силам Сполучених Штатів лазери потужністю 60 квт, які призначені для наземних транспортних засобів. Установка такого зброї в літаку є серйозною проблемою.

В рамках програми - LANCE (Laser Advancements for Next-generation Compact Environments) концерн розробить потужну лазерну систему для винищувачів. Ця зброя майбутнього має відповідати суворим вимогам. У 2015 році Lockheed Martin вів випробування в повітрі, щоб перевірити, що установка лазерної зброї в літаках це взагалі можливо.

Лазерні системи зможуть функціонувати як невидимий щит - літаки можуть отримати ефективний захист від балістичних ракет і безпілотників. Також морські і сухопутні станції з лазерним озброєнням мають оборонний характер через відносно невеликого радіусу дії. Головні переваги цієї технології - це, перш за все, економія (один постріл з цього зброї незрівнянно дешевше від пуску однієї ракети), а також точність і швидкість.

Відповідно до підписаного контракту, компанія Lockheed Martin повинна побудувати і протестувати готову лазерну систему, призначену для винищувачів до 2021 року. У найближчі роки всі види збройних сил США почнуть використовувати лазери.

Добавить комментарий

Prostotech Украина

ПОСЛЕДНИЕ