Газові переговори в Києві, в яких брали участь єврокомісар Гюнтер Еттінгер, голова правління «Газпрому» Олексій Міллер і прем'єр-міністром України Арсеній Яценюк, завершилися, питання про переведення «Нафтогазу України» на передоплату раніше залишається на порядку денному. Про це повідомив ІТАР-ТАРС офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов.

За його словами, переговори, що почалися ще увечері в неділю, 15 червня, закінчилися близько 2 годині 30 хвилин за
Газове питання між Україною та Роcіє досі весить в повітрі
московським часом. Він додав, що російська сторона очікує оплату заборгованості, що накопичилася за газ у розмірі 1,951 мільярда доларів до 10 годин за московським часом 16 червня. «У разі недонадходження коштів, як і було оголошено раніше, поставки газу на Україну переводяться на режим передоплати», - сказав Купріянов.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан за підсумками переговорів у Києві заявив, що Росія не була налаштована знайти ринковий компроміс щодо газу, передає РІА Новини. «З кожним раундом переговорів ми бачили, що російська сторона практично не налаштована знайти ринковий компроміс. Російська сторона налаштована на ескалацію конфлікту і не йшла ні на які компромісні, дуже конкретні пропозиції, які озвучувала Європейська комісія », - заявив Продан.

За його словами, Україна готова до обмеження Росією поставок палива. «Зараз у сховищах понад 13,5 мільярдів кубометрів газу. Українська сторона сьогодні готова до такого розвитку подій. Ми провели досить серйозну роботу, пов'язану із збільшенням реверсних поставок з Європи, і думаю, що спільно з Європейською комісією ми будемо шукати шляхи збільшення реверсних поставок з країн Європи », - сказав Продан.

У свою чергу глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що не виключає можливість досягнення компромісу до початку нового газового дня. За його словами, Еттінгер запропонував встановити тимчасову ціну на газ для України в діапазоні 300-385 доларів за тисячу кубічних метрів, і є шанси на цей компроміс до 10 години ранку.

Разом з тим, за його словами, «Нафтогаз» підтверджує готовність звернутися до арбітражного суду в Стокгольмі з вимогою перегляду газового контракту з РФ. «Готовність у нас є. Підтверджую », - повідомив він журналістам.

Газове питання між Україною та Роcіє досі весить в повітрі



Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Додати коментар
Ваше Им'я:
Ваш E-Mail: (не обов'язково)
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: