25 травня в приміщенні Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась практична конференція ?День енергоефективності в Чернівцях?, в рамках якої представники крайової влади, бізнесу та громадськості обговорили практичний аспект впровадження заходів щодо енергоефективності та енергозбереження в Чернівцях. Участь у заході взяли начальник управління інфраструктури обласної державної адміністрації Володимир Трепко, заступник Чернівецького міського голови Володимир Середюк, ректор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Степан Мельничук, Міжнародний експерт з енергоефективності ?Йоганес Фреснер, директор Центру ресурсоефективності та чистого виробництва Ігор Шилович, науковці, громадські діячі.
Начальник управління інфраструктури обласної державної адміністрації Володимир Трепко привітав учасників семінару, зазначивши, що тема енергозбереження для України є вкрай актуальною, адже наша економіка досі характеризується високою енерго- та ресурсовитратністю виробництва, що негативно відбивається на темпах економічного розвитку і потенціалі національної конкурентоздатності.
?Відповідно до Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, Україна взяла на себе певні зобов?язання щодо дотримання стандартів екологічної безпеки та енергоефективності виробничих процесів. Наближення до європейських стандартів життя означає закінчення епохи дешевих ресурсів. Тобто освоєння сучасних практик енергозбереження для українців є економічною необхідністю. Завдяки проведеному комплексу робіт, у 2015 році вдалося скоротити споживання природного газу на 83,488 млн.м3 (-23,4%) в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, - зазначив посадовець. - Хотілося б подякувати Центру ресурсоефективного та чистого виробництва, Міжнародному фонду соціальної адаптації, Чернівецькому національному університету, Асоціації спеціалістів з енергозбереження та енергоефективності за організацію цього заходу. Бажаю учасникам конференції плідної роботи?.
На початку семінару представник ?Ощадбанку? Інна Шовкопляс поінформувала присутніх щодо національної програми енергоефективності ?Ощадний дім? за участі Уряду України. Кредити надаються на придбання котла з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) з відшкодуванням від 20 до 70 відсотків суми кредиту. Якщо клієнт хоче використати кредитні кошти на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів, то відшкодуванням становить від 30 до 70 відсотків суми кредиту.
Представники Центру ресурсоефективного та чистого виробництва представили результати технічного обстеження будівлі Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та поінформували про заходи з енергозбереження, які потрібно здійснити. ?Щодо результатів енергоаудиту будівлі ЧНУ ім. Ю. Федьковича, то можна буде запропонувати заміну наявної системи опалення на іншу або впровадити системи контролю за опаленням?, - зазначив директор Центру ресурсоефективності та чистого виробництва Ігор Шилович.
Учасники семінару мали можливість поспілкуватися із кожним експертом. На завершення заходу відбувся майстер-клас ?Клаудфандінг в енергозбереженні?.