DataLife Engine > Політика > У Гаазі почалися попередні слухання за позовом України проти РФ

У Гаазі почалися попередні слухання за позовом України проти РФ

У Постійної палаті міжнародного третейського суду (ППТС), розташованої в нідерландській Гаазі, сегодні почались попередні слухання за позовом України про порушення Росією Конвенції ООН з морського права.

Київ просить міжнародний арбітраж припинити порушення Росією Конвенції ООН з морського права, підтвердити права України в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці, зобов'язати Москву поважати суверенні права України в її водах, припинити крадіжку українських природних ресурсів, а також виплатити компенсацію за завдані збитки.

Підставою для даного обговорення є заперечення Росії щодо юрисдикції Гаазького арбітражу в цій справі. Слухання пройдуть в два раунди. 10 червня перші усні аргументи висловить Росія, 11 червня - Україна. Друга можливість для висловлювання аргументів у сторін буде, відповідно, 13 і 14 червня.

У разі якщо суд прийме рішення, що він уповноважений розглядати даний позов, розгляд по суті почнеться, за прогнозами українського МЗС, не раніше 2021 року.

У ППТС Україна звернулася в вересні 2016 року. Після того, як в листопаді 2018 року ФСБ Росії затримала і заарештувала три українських кораблі і членів їх екіпажів поблизу Керченської затоки, Україна домагається їхнього звільнення в Міжнародному трибуналі ООН з морського права. 25 травня 2019 року суд постановив, що Москва повинна повернути суду України і звільнити моряків. Однак Росія оскаржила цей вердикт у Верховному суді Швейцарії.

Судову колегію, що складається з п'яти чоловік, очолює корейський суддя Пак Чжин Хен. Суддя Володимир Голіцин був призначений Російською Федерацією. Професор Воган Лоу з Великобританії був призначений України.

Постійна палата міжнародного третейського суду - міжурядова організація, заснована в 1899 році для мирного вирішення міжнародних суперечок. В даний момент їй розглядаються три спору між державами, включаючи і процес по морському праву між Україною і РФ. Решта 161 справу стосуються розглядів між державами і приватними інвесторами, а також між державними, громадськими та приватними структурами.

Як виступаючого з аргументами від Росії заявлені посол з особливих доручень МЗС РФ Дмитро Лобач і глава правового департаменту МЗС РФ Роман Колодкін. У свою чергу, аргументи України представить заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.Вернуться назад