DataLife Engine > Суспільство > Контроль на українсько-російському кордоні поставить крапку у війні: президент

Контроль на українсько-російському кордоні поставить крапку у війні: президент


28-08-2014, 17:03. Разместил: tolis Порошенко назвав головну умову стабілізації ситуації в Донбасі

Ефективний контроль на українсько-російському кордоні дозволить зупинити поставки техніки та озброєння бойовикам, заявив президент України

Першочерговою умовою стабілізації ситуації на сході України є встановлення ефективного контролю на російсько-українському кордоні. Про це в Мінську в ході переговорів України, ЄС і Євразійської трійки заявив президент України Петро Порошенко, передає прес-служба глави держави.

"Необхідно зробити все, щоб зупинити поставки техніки та озброєння бойовикам", - підкреслив він, зазначивши, що такий контроль можливий тільки за умови залучення місії ОБСЄ до моніторингу та верифікації кордону.

Порошенко закликав учасників зустрічі підтримати мирне врегулювання ситуації в Луганській і Донецькій областях.

"Переконаний, що сьогодні єдино можливим інструментом припинення кровопролиття та убезпечення постконфліктної реконструкції Донбасу є мирне врегулювання. Закликаю всіх учасників зустрічі розглянути і по можливості прийняти це як основу для врегулювання ситуації", - сказав Порошенко під час засідання.

Президент заявив, що готовий обговорювати різні варіанти, які забезпечать стратегію мирного майбутнього для України і для всієї Європи.

Глава держави також закликав невідкладно звільнити всіх заручників. У тому числі - тих громадян України, які перебувають за межами її території. "Ці кроки відкриють шлях до мирного врегулювання і початку відновлення Донбасу", - переконаний президент.

За його словами, влада вже сьогодні розглядає варіанти відновлення регіону та його розвитку після врегулювання ситуації і досягнення миру. Міжнародне співтовариство також підтримує ці наміри і зусилля, підкреслив Порошенко.

"Наші іноземні партнери готові зробити конкретні пропозиції в ході донорської конференції по Україні, яка запланована на осінь цього року", - сказав президент, запросивши також усіх присутніх взяти в ній участь.

Порошенко підкреслив, що реалізація цих ініціатив стане можливою тільки після здійснення рішучих кроків щодо деескалації конфлікту на Донбасі.

Раніше повідомлялося, що в Мінську почалися переговори України, ЄС і Євразійської трійки, в ході яких, як очікується, буде обговорюватися стабілізація ситуації в Донбасі.
Вернуться назад