Українці хочуть більших зарплат
На ринку праці зарплати визначаються рівнем конкуренції. Проте не всі, хто претендують на посаду з високим конкурсом, готові прийняти цей факт і відобразити його в своїх зарплатних очікуваннях. За минулий рік рівень бажаної зарплати пошукачів виріс за суму від 6% до 40%.

За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, найвища конкуренція спостерігається в таких проф. сферах, як «Вищий менеджмент», «Закупки», «Бухгалтерія, фінанси підприємства», «Молоді спеціалісти» і «Юристи». Конкуренція в цих проф. напрямках складає 5-8 кандидатів на одне місце, а для керівних посад сягає інколи 30-40 осіб на одне місце.

Але в той же час настільки висока конкуренція не може примусити більшість пошукачів знизити свої зарплатні очікування. У середньому в цих проф. сферах рівень середніх зарплатних очікувань виріс на 13%. Винятком стали тільки молоді спеціалісти, де за рік середні бажані зарплати лишилися практично на попередньому рівні. Лідерами за рівнем зростання запитів стали юристи — середні зарплатні побажання збільшилися на 39%.


Очевидно, що на зарплатні очікування впливає не тільки рівень конкуренції, але й загальна економічна ситуація та знецінення гривні, а отже, виникає необхідність заробляти більше. При цьому пошукачі часто погоджуються на реальні пропозиції, навіть якщо зарплата значно нижча, ніж очікувана.

Середні й максимальні зарплатні побажання студентів і молодих спеціалістів лишилися за рік практично без змін (2900 і 4000 відповідно). Проте дещо знизилася мінімальна бажана зарплата (з 1200 до 980).

У бухгалтерів і фінансистів практично не змінилася мінімальна очікувана зарплата — 1900 грн., збільшилися очікування тих, хто розраховує на середні (з 4900 до 5400) і високі (з 7900 грн. до 9800 грн.) зарплати.

У топ-менеджерів за рік побажання до нижньої планки оплати праці виросли в середньому на 1000 грн. Виросли також побажання до середньої зарплати (з 15 800 до 17 000). А ось максимальні зарплатні очікування лишилися на попередньому рівні — близько 35 тис. грн.

У юристів практично без змін мінімальні очікування — 4000 грн., а ось бажана зарплата виросла майже на 40%: з 4900 до 6800 грн. Виросли і середні максимальні побажання — з 7900 до 11 800 грн.

Практично без змін лишилися зарплатні очікування в сфері закупок. Мінімальні бажані зарплати зафіксовані на рівні 4900 грн., середні — майже 7 тис. грн., а максимальні — 11 тис. грн.

А ось у проф. сферах із низькою конкуренцією зарплатні очікування зростають дуже швидко.

Дещо по-іншому справи йдуть у проф. сферах із найнижчою конкуренцією. За даними Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, це такі проф. сфери, як «Інформаційні технології», «Страхування», «Медицина, фармацевтика», «Робочий персонал» і «Продажі». Тут конкуренція знаходиться на рівні 2-3 особи на одне місце, а в найбільш дефіцитних спеціальностях уже роботодавці ведуть боротьбу за найкращих кандидатів, пропонуючи кожному дві-три вакансії на вибір (страхові агенти, програмісти, мед. представники).

Загалом найбільш дефіцитні спеціалісти за перші п’ять місяців поточного року підвищили свої середні зарплатні очікування на 27%. Більше за все виросли запити в медиків і фармацевтів (51%), а найменше очікують підвищення програмісти (13%).
Shapes not supported

У сфері медицини і фармацевтики не сильно змінилися середні мінімальні зарплати (з 3900 до 4400 грн. відповідно) і середні максимальні зарплати (з 48 тис. до 51 тис. грн.). Проте значно збільшився рівень бажаної середньої зарплати — з 4900 до 7400 грн.

А ось найбільш затребувані й високооплачувані програмісти досить скромно змінили свої запити: мінімальні бажані зарплати збільшились усього на 1000 грн. — з 3900 до 4900. Настільки ж збільшились і середні (з 7900 до 8 900 грн.), і середні максимальні (з 15 тис. до 16 тис. грн.) зарплатні побажання.

У страховій сфері також запити пошукачів змінилися несуттєво. Менше ніж на одну тисячу гривень виросли бажані мінімальні (з 3960 до 4920 грн.) і максимальні (з 9400 до 10200 грн.) зарплати. Середні зарплатні побажання виросли також незначно – на півтори тисячі гривень з 5300 до 6800 грн.

Спеціалісти з продажів практично не змінили свої мінімальні зарплатні очікування — 3500 грн., але майже на тисячу гривень (з 4900 до 5900 грн.) виросли середні очікування, і дуже помітно — максимальні: з 7900 до 10 500 грн.

Схожим чином ситуація розгортається і серед представників робочого класу. Мінімальні бажані зарплати незмінні — 3400 грн. Максимальні та середні побажання збільшилися на тисячу гривень: з 10200 до 11 200 грн. і з 3900 до 4900 грн. відповідно.

Українці хочуть більших зарплатКоментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Додати коментар
Ваше Им'я:
Ваш E-Mail: (не обов'язково)
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: