Неділя, 6 Жовтень 2013
11:34:58

Україна буде відлучена від МС

Вразі укладання Україною договору про асоційоване членство в ЄС означає закриття для неї доступу до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. Про це заявив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, повідомляє «Інтерфакс» . У зв'язку з цим політичне керівництво України має зробити свій вибір, додав прем'єр.
 
Даний висновок випливає з несумісності нормативних баз ЄС та Митного союзу, заявив перший віце-прем'єр Ігор Шувалов. За його словами, Україна в разі приєднання до зони вільної торгівлі ЄС не зможе взяти на себе деякі зобов'язання в МС. Це підвірджують і спеціалісти з транспорних компаній, зокрема оперативный транспортный сервис Митридат Одесса не зможе повноцінно функціонувати в оба боки одночасно.
 
Шувалов додав, що такий висновок зробили юристи-міжнародники, юристи органів влади та незалежні юристи, які проаналізували норми, підготовлені в угоді про асоційоване членство та всеосяжну зону вільної торгівлі між ЄС і Україною, а також основоположні норми Митного союзу. Приміром, Україна не зможе прийняти єдиний митний тариф в рамках МС.
 
Нинішні українські можновладці офіційно тримають курс на європейську інтеграцію. У листопаді цього року Київ планує укласти з Євросоюзом угоду про асоціацію, частиною якого є положення про зону вільної торгівлі. Раніше ЄС висунув Києву низку умов, для виконання яких потрібно внести зміни в українське законодавство.
 
Президент України Віктор Янукович, у свою чергу, заявляв про те, що може винести питання про вступ в один з економічних союзів на всенародне голосування. Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, вступ до ЄС підтримують 41,7 відсотка українців, у той час як за приєднання до Митного Союзу Росії, Білорусі і Казахстану виступає третина жителів країни.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN Login