\»МТС Україна\» може змінити назву на Vodafone — ЗМІ

0

МТС веде переговори з великими міжнародними телекомунікаційними операторами щодо купівлі прав використання їхніх брендів в Україні.

Про це розповіли \»Ведомостям\» людина, близький до акціонерів МТС, співробітник одного з її конкурентів і джерело, близьке до самої МТС.

У їх числі співрозмовники видання називають групу Virgin Річарда Бренсона і британську Vodafone. З Virgin домовитися не вдалося, так що, ймовірно, МТС перефарбує вивіски в Україні в Vodafone, додає один із співрозмовників.

Весь минулий рік \»МТС Україна\» втрачала абонентів: якщо в березні їх було 21,7 млн, то в кінці грудня — 20,2 млн. Частка оператора на українському ринку за кількістю обслуговуваних sim-карт знизилася за рік з 37 до 34%, а відтік збільшився з 6,2% у першому кварталі до 34,2% у четвертому кварталі.

МТС пояснювала це анексією Криму і військовими діями на сході України. З 1,3 млн абонентів, яких втратила українська МТС минулого року, близько 1 млн — кримчани; інші втрати — результат різних факторів, у тому числі, можливо, і сприйняття марки, сказав аналітик \»ФК Открытие\» Олександр Венграновіч.

Щоб дистанціювати український бізнес від російського, МТС змінила схему володіння українською \»дочкою\»: якщо раніше та належала їй безпосередньо, то тепер — через нідерландську Preludium BV і люксембурзьку Allegretto Holding.

Цю реорганізацію МТС пояснювала бажанням розширити можливості залучення інвестицій в \»МТС Україна\». Ребрендинг — альтернатива зниженню пакета в українській \»дочці\», кажуть анонімні співрозмовники.

МТС і Vodafone ще в 2008 році уклали \»ексклюзивну стратегічну неакціонерну угоду\»: домовилися обмінюватися маркетинговим і технологічним досвідом, спільно закуповувати обладнання і т. п.

У грудні термін угоди закінчується, нагадує людина, близька до однієї з його сторін. Компанії обговорюють можливості подальшої співпраці, говорить представник МТС Дмитро Солодовніков.

Ці переговори йдуть, підтвердив Адам Ліверсейдж з Vodafone, але поки вони на дуже ранній стадії. Від коментарів з приводу ребрендингу МТС в Україні обидва відмовилися.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ