gototopgototop

Новини партнерів

Боротьба із організованою злочинністю та корупцією на теренах Чернівецької області

korupcijaІнформація про вжиті в 2011 році заходи щодо протидії корупції та про осіб, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.


Боротьба з кримінальною корупцією управлінням боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Чернівецькій області

З 1 липня 2011 року (дата набрання чинності Законом України „Про засади запобігання і протидії корупції”) по 31 грудня 2011 року за результатами вжитих практичних заходів виявлено шість злочинів, з яких 4 факти хабарництва. Також, на виконання вимог ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції» складено 6 адміністративних протоколів. З яких розглянуті судами, по них прийнятті рішення у вигляді штрафу в дохід держави.  Також, напрацьовується досвід документування нових складів злочинів, відповідальність за які встановлена Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення”.


Боротьба з організованою злочинністю

 Протягом 2011 року за матеріалами працівників УМВС України в Чернівецькій області до суду направлено 11 кримінальних справ відносно членів організованих груп, з яких 8 за матеріалами спецпідрозділу БОЗ УМВС, в тому числі три з корумпованими зв’язками, що є одним із кращих показників по Україні.

До кримінальної відповідальності притягаються 26 лідерів та учасників організованих злочинних груп, з них 21 - арештовано, ними вчинено 102 злочини, у тому числі 59 тяжких та особливо тяжких.

Знешкоджено організовану злочинну групу з корумпованими зв’язками у складі співробітника управління Департаменту САТ ДПА України в Чернівецькій області та ще двох осіб, які на протязі 2010 року займались на території Чернівецької області незаконним розповсюдженням фальсифікованої горілки з підробленими марками акцизного збору України та створили розгалужену мережу реалізації в межах Чернівецької області фальсифікованої горілки марки «Пшенична» з підробленими марками акцизного збору, залучивши до реалізації понад 30 торгових об’єктів та  вчинили  злочини, пов'язані з придбанням з метою збуту, зберіганням, збутом, транспортуванням з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв та збутом незаконно виготовлених марок акцизного збору. В ході досудового слідства накладено арешт на майно фігурантів загальною вартістю 1 млн. 100 тис. гривень, вилучено речові докази – автомобілі на  загальну суму понад 200 тис. гривень

Також була викрита організована злочинна група з корумпованими зв’язками, до складу якої увійшли 4 особи, серед яких депутат обласної ради.

Учасники злочинної групи, переслідуючи корисливу мету незаконного збагачення, попередньо зорганізувавшись у стійке об’єднання для легалізації (відмивання) доходів, здобутих злочинним шляхом, створили злочинну схему шахрайського заволодіння нерухомим майном з подальшою його легалізацією через кредитно-фінансові установи Чернівецької області. Члени організованої групи, діючи шахрайським шляхом, протиправно заволоділи нерухомим майном – 8 квартирами у смт. Глибока. Крім того членами злочинної групи було легалізовано майно, здобуте злочинним шляхом на загальну суму 1 535 050 грн. В ході досудового слідства накладено арешт на майно на суму 800 тис. грн., а також визнано речовими доказами 11 квартир, які були передані в іпотеку фінансовим установам.


 Протидія адміністративній корупції

Упродовж липня – грудня 2011 року складено та направлено до суду 6 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, щодо порушення вимог ст.6 ч.1 ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції» та ст. 172-2 ч.1, ст.172-3 ч.1 КУпАП. До адміністративної відповідальності притягнуті: два працівники пенітенціарної служби; один начальник РБТІ Чернівецької області; один працівник кримінально-виконавчої інспекції; та приватний підприємецьДані протоколи розглянуті судами та по яких прийнятті рішення у вигляді штрафу в дохід держави. Постанови по даних протоколах набрали законної сили.


Про результати запобігання і протидії корупції працівниками УДСБЕЗ УМВС України в Чернівецькій області протягом 2011 року

Працівниками УДСБЕЗ УМВС України в Чернівецькій області з метою протидії корупційним проявам, службовим зловживанням, хабарництву з боку посадових осіб органів влади, державного управління та місцевого самоврядування протягом 2011 року в ході проведених оперативно-розшукових заходів викрито 102 корисливих злочини з ознаками кримінальної корупції, за якими слідчими прокуратури порушено 31 кримінальну справу, з них 11 кримінальних справ з ознаками хабарництва.

До кримінальної відповідальності за злочини з ознаками кримінальної корупції притягуються 27 осіб (13 за вчинення хабарництва).

По вказаних вище злочинах сума завданих збитків складає – 1 млн. 537 тис. 856 грн., що в двічі більше від завданих збитків протягом 2010 року, які становили 812 тис. грн.

В ході супроводження кримінальних справ забезпечено відшкодування завданих збитків (добровільне відшкодування та накладення арешту на майно) на суму 1 млн. 128 тис. 213 грн., тобто забезпечено відшкодування на 74%.

         В ході оперативного супроводження 16 кримінальних справ по 70 злочинах скеровано до суду.

З числа скерованих до суду 8 кримінальних справ по 21 злочину з ознаками хабарництва.

Протягом 2011 року, а саме з моменту вступу в законну силу Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» за зібраними матеріалами працівників УДСБЕЗ УМВС України в Чернівецькій області, органами прокуратури Чернівецької області складено 4 адміністративних протоколи, з яких всі розглянуті судами та прийнято рішення у вигляді накладення штрафних санкцій.

         Робота в даному напрямку продовжується та знаходиться на постійному контролі керівництва УМВС.    


Сектор зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернівецькій областіПоділитись новиною з друзями:

Коментарі

  • Поки що коментарів немає, Ваш коментар буде першим.

  Залишити коментар

  Гість
  Субота, липня 21, 2012
  0 символів

  rob2012

  Останні кримінальні новини

  Нові підприємства в каталозі

  1. "Авточистота" автомйка
      Адреса: Заводська 19-а
      Телефон: 050-73-5555-7
  2. ТОВ "Енерджі авто"
      Адреса: вул.Коломийська, 9-В
      Телефон: 52-95-59, 095-044-6543
  3. CH Company
      Адреса: площа Соборна буд.9
      Телефон: +380503746277
  4. "CH Company"
      Адреса: площа Соборна 9
      Телефон: +380503746277
  5. Приватне підприємство "Санітарія"
      Адреса: Б.Г.Сталінграду, 5
      Телефон: 906-205, 050 43 77 222, 096 50 77 222
  Перейти в каталог

  В кінотеатрах міста:

  Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com
  • Как правильно подобрать шторы для спальни?

   Как правильно подобрать шторы для спальни?

   Как всем давно известно, окно соединяет нас с внешним миром. Утром мы можем нежиться под лучиками ласкового солнца, наблюдать за траекторией капель дождя на стекле или же любоваться ночным небом. Но…

  Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com
  • Как защитить свой дом во время отпуска?

   Как защитить свой дом во время отпуска?

   Наверное, мало кто откажется от возможности отдохнуть, если ему подвернется такой случай. А уже если случаю предстоит быть на море, то тем более, отказываться просто грех. Так вот, планы давно…

  Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.com
  • С пользой для тела

   Посещение бани – это давняя традиция, связанная не только с гигиеной, но и с отдыхом. Расслабление организма и очищение, которые дает баня, оказывают значительный лечебный эффект, который уже давно доказан…

  Додати підприємство в Головний Каталог Підприємств БуковиниСтати другом Головного Чернівецького Порталу на FacebookПовідомити новину