gototopgototop
На 17:00 Затор на вул. Фастівській

Харабара:«Порушень під час виборів не буде»(інтерв'ю)

vkontaktesmall facebanntweetti
Харабара розповів про виборчий процес

Харабара розповів про виборчий процес

Чим ближче до виборів, тим напруженішою стає ситуація. Деякі кандидати у народні депутати позивають до суду своїх опонентів, інші заявляють про побиття членів своїх штабів…

Безумовно, тут є незаперечний намір привернути до себе увагу, підняти свій рейтинг. При цьому втягують у ці справи правоохоронні органи. Як показує практика, напередодні всенародного волевиявлення все більше роботи додається буковинським міліціонерам.

Чи впливає це на загальну криміногенну обстановку? Як правоохоронці діятимуть в останній передвиборний місяць? З цих запитань розпочалася наша розмова з головним міліціонером Чернівецької області  М.Д. Харабарою.

 

– Вперше за останні сім років намітилася тенденція до зниження злочинності, – наголошує Микола Дмитрович. – Цьому посприяла проведена нами грунтовна профілактична робота та знешкодження організованих злочинних груп. Мова йде не тільки про незначні правопорушення. Приміром, на 40% зменшилася кількість крадіжок, угонів і незаконних заволодінь транспортними засобами – на 33%, розбійних нападів – на 27%, поменшав відсоток нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Тобто відбулося зменшення тих злочинів, які мають суспільний резонанс.

–  Вибори до верховної ради – на фінішній прямій. у засобах масової інформації все частіше з’являються інформації про побиття членів штабів, про використання кандидатами недозволених прийомів. Як міліція діє в такій ситуації?

 

– Справді, вже два місяці політичні партії ведуть активну агітаційну роботу. Жовтень буде найактивнішим у цьому плані «чорного» піару, розвішування агітаційних матеріалів на білбордах, інших інформаційних носіях, розміщення політичної реклами у засобах масової інформації. На фоні України наш край виглядає пристойно. У нас не було підстав для порушення жодної кримінальної справи. Щоправда, було кілька звернень від деяких політичних сил. Аби професійно працювати з ними, ми створили штаб з найбільш підготовлених співробітників міліції, які проводять ретельні перевірки й дають заявникам вичерпні відповіді.

Це – перше. Друге, є роз’яснення генерального прокурора України про те, що перед проведенням таких перевірок, матеріали мають бути скеровані до окружних комісій. Та найголовніше, що немає скарг на працівників міліції, бо вони не залучені до цього процесу. І, я впевнений,  не буде.

–  А що сталося в Мамаївцях? Чи справді керівника штабу партії «Свобода» побили?

– Повідомлення про побиття керівника штабу справді з’явилося на сайті одного з друкованих видань краю. Ми одразу ж сформували посилену слідчо-оперативну групу. Нині можу доповісти, що особи, які брали участь в інциденті, встановлені. Політики там не було й близько, а лише – надлишок випитого спиртного. «Свободівець»  уже написав листа про відкликання своєї заяви.

– Зараз Інтернет доступний всім. Нині на його сторінках чимало докорів і звинувачень у незадовільній роботі на адресу міліції. У тому числі й від народних депутатів – ваших колег, які мріють знову потрапити до парламенту.

– Можу заявити відповідально, що жодній політичній силі не вдасться втягнути міліцію у неправомірні дії. Повторюю, порушень з боку міліції під час виборчого процесу не буде. Ми будемо чесно виконувати свої обов’язки. Є намагання принизити нас. Проте давати нам оцінку мають не партії, а простий народ. Люди наші зараз вільно гуляють у місті, сільській місцевості. Більше того, молодь у селах відпочиває до ранку. Міліція контролює ситуацію, і спроможна їх захистити.

– Хочу відійти від політики й по - цікавитися станом розслідування вбивства солдата у с торожинці. На якому воно етапі?

– Розслідування йде активно. Можливо широкому загалові цього й не видно, та у нас уже є достатньо доказів для пред’явлення обвинувачення. Чекаємо ще результатів експертизи ДНК, яку проводять у сусідній державі.

– Чернівчан обурив випадок, коли матір залишила дитину напризволяще посеред вулиці. Чи встановили особу цієї «зозулі»?

– Співробітники міліції вже встановили цю особу. Це жінка, яка часто випиває, про дітей не дбає. Так само, як і її чоловік. Складається враження, що вони народили дитину тільки для того, аби одержати гроші на її утримання й жити на них. Зараз вирішується питання про позбавлення їх батьківських прав. 

– Миколо Дмитровичу, наостанок хочу поставити, може, незручне для вас запитання. Останнім часом дізнаємося про факти, коли ваших підлеглих затримують за хабарі, вони вчиняють інші протиправні дії, і це дискредитує ваших співробітників?

– Мені соромно про це казати, але такі випадки справді є. Ми їх не приховуємо. До нас на роботу приходять дорослі люди, котрі закінчили університети, академії, інститути… Трапляється, окремі з них чинять  порушення. Такі випадки  зафіксовані не лише у Хотинському, а й Першотравневому та Глибоцькому районах. Винні притягнуті до відповідальності. Декого з них покарали терміном до 5 років позбавлення волі. Словом, ми звільняємося від негідних, залишаються кращі, які забезпечать порядок у нашому краї.

Розмову вів головний редактор

газети «Буковина»

Анатолій  Ісак


                                                                                                                                                        rekllogo
Оберіть мову сайту: English Romanian Russian Ukrainian

Опитування

Ви купували щось в інтернеті?
 

Нові підприємства в каталозі

1. Rent Car Chernivtsi
    Адреса: вул. Гайдара, 1"з"
    Телефон: (050) 999 99 13,(0372) 52 52 13, (097) 100 72 27
2. Електронік.com.ua
    Адреса: вул. Ентузіастів, 2Ж
    Телефон: (0372) 585-0750,50-6850533
3. Оптика Люксор
    Адреса: пл. Соборна, 1
    Телефон: (0372)522410
4. Оптика Люксор
    Адреса: вул. Червоноармійська 71, ТЦ Майдан, 2-й пов.
5. Оптика Люксор
    Адреса: вул. Головна 265-а, ТРЦ DEPOt Center, 2-й пов.
Перейти в каталог

В кінотеатрах міста:


Сутінки. Світанок. Частина 2 Сутінки. Світанок. Частина 2
[ Переглядів:7 ]
Як по маслу Як по маслу
[ Переглядів:15 ]
Україно, goodbye. Альманах Україно, goodbye. Альманах
[ Переглядів:47 ]
Ральф Руйнівник (3D) Ральф Руйнівник (3D)
[ Переглядів:43 ]
Остання казка Рити Остання казка Рити
[ Переглядів:42 ]
007: Координати Скайфолл 007: Координати Скайфолл
[ Переглядів:60 ]
Монстри на канікулах Монстри на канікулах
[ Переглядів:105 ]
  • Як дізнатися свій родовід?

     Як дізнатися свій родовід?

    З чого почати пошуки своїх предків? Як дізнатися свій родовід? Наскільки далеко можна простежити свій рід? Ці питання хвилюють будь-якої людини незалежно від походження і положення в суспільстві. Родовід -…

  • Sega зробить нові ігри про Соніка

    Sega зробить нові ігри про Соніка

    Під час бесіди з журналістом видання Toys 'n' Playthings представник Sega Europe Сіссел Хенно (Sissel Henno) сказала , що компанія займається розробкою нових проектів у світі Sonic the Hedgehog.