Переписуватися через Viber і WhatsApp тепер слід обережніше

0

Зняти інформацію, необхідну для розслідувань, з телефонних мессенджерів Viber і WhatsApp у разі потреби не буде важко. Про це розповів НАБУ Артем Ситник.

«Зняти інформацію і з Viber, і з WhatsApp, використовуючи можливості СБУ, — реально. Щодо співробітництва із США, буквально сьогодні ми спілкувалися з представниками ФБР, які передали нам текст меморандуму про співробітництво. Ми вивчаємо документ. У нас вже є їх представник, його робоче місце і необхідне устаткування для переведення кримінальних справ в електронну форму. Тобто домовленості, досягнуті в США, почали реалізовуватися», — сказав Ситник.

Він додав, що ФБР на прохання НАБУ зможуть підключити фінансову розвідку. Також, за словами Ситника, бюро вже має доступ до 60% від наявних реєстрів державних органів і баз.

«Вони досить різнорівневі і роз’єднані. У цьому специфіка нашого державного управління. Точніше — неуправління. З технічної точки зору передача будь-якої бази — максимум два тижні. У нас же процес затягнувся на півроку. Проте ми таки просунулися. Вже отримали доступ до ключових баз даних Мін’юсту і Державної фіскальної служби. Плюс МВС, митний блок і прикордонний. Підписані меморандуми з НБУ і міграційною службою», — додав він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ