Субота, 5 Жовтень 2013
10:19:25

На Буковині горіла школа (відео)

На Буковині горіла школа. Через загорання на горищі, полум"я розповсюдилося на весь дах старого крила. Гасити пожежу рятувальникам допомагали і звичайні небайдужі перехожі. За декілька годин пожежу локалізували. 

Для учнів початкових класів цієї школи тепер розпочнуться вимушені канікули, а старшокласники тимчасово навчатимуться в інших вижницьких навчальних закладах. Пізніше буде організовано навчання усіх школярів у дві зміни в новому корпусі на період відновлювальних робіт. Всього школу відвідують близько 700 учнів, 320 з них - учні початкової школи. 

Площа пожежі склала понад 400 квідратних метрів, тобто згорів практично весь дах старого корпусу вижницької школи. Абсолютно знищене вогнем складське приміщення, яке примикало до корпусу і з якого почалася пожежа

Протягом майже 5-ти годин тривала ліквідація пожежі. Допомогти рятувальникам подолати наслідки пожежі та недопутити розповсюдження вогню зголошувалися навіть вчителі та учні, які вранці прийшовши до школи побачили понівечену споруду. На щастя, боротися з вогнем не довелося, так як пожежники його успішно локалізували. Однак, з"явилася друга проблема - порятунок шкільного інвентарю від води, яка просочувалася з даху та заливала верхні поверхи школи.

Орися Пилип"юк, в.о. директора Вижницької ЗОШ: "Частково постраждали підручники. Ну, і зараз будемо виносити, що намочено. Я думаю, що ми то просушимо. Хоч ви бачите, ситуація складна. Однак, корпус нової школи не ушкоджений. Я думаю, що за тиждень ми відновимо заняття в цьому корпусі, бо класні кімнати не ушкоджені".

Насправді ж, не всі приміщення вціліли. Найбільше від вогню постраждав кабінет української мови та літератури та комора бібліотеки. За словами рятувальників, їх запізно проінформували про пожежу. Приїхавши ліквідовувати вогонь в складському приміщенні, вогнеборці застали вже палаючий дах над всім старим корпусом школи.

Едуард Братко, начальник обласного управління ДсНС: "Трудности были в том, что етому зданию более 100 лет, перекрытие деревяное, между етажами перекрытие в комышовой оплётке. Вот ето и было очень серёзным осложнением в тушении пожара".

Незважаючи на оголошені термінові канікули, не всі учні розійшлися по домівках. Більшість залишилися допомагати дорослим: "Хоч ми і не дуже любимо вчитися і нам школа інколи неподобається, але дуже шкода, і я бачила як дівчата з нашого класу стояли і плакали, і всім було дуже шкода школу і ми вирішили допомагати".

Лєна та Юліана, учениці: "Ні. Ми не хочемо в другій школі. Нам тут дуже добре. Тут подобається. Сподіваємося, що її скоріше відремонтують".

На надзвичайну ситуацію одразу ж відреагували і обласні чиновники. На відновлення перекриття третього поверху одного з корпусів та покрівлі Вижницької загальноосвітньої школи, пошкоджених пожежею, з резервного фонду обласного бюджету передбачається виділити півмільйона гривень.

Валерій Карвацький, начальник управління капітального будівництва Чернівецької ОДА: "Коли я сюди їхав, то чув, що в школі буде набагато гірше. Але ми пройшли по корпусуцьому, першому. Класи не затоплені водою. Одразу будемо робити дах. Зараз, в першу чергу нам треба запустити цей корпус, щоби діти могли вчитися в дві зміни і паралельно будемо робити другий. Ну тут важче, того що тут бетонне перекриття, а там дерев"яне і ми не знаємо в якому воно стані".

Планується, що відновлювальні роботи триватимуть місяць-півтора. Весь цей час молодші учні вимушено відпочиватимуть. Старші протягом тижня відвідуватимуть інші школи Вижниці, а потім навчатимуться у новому корпусі у дві зміни.

Олександр КОРКОІЛ. Телеканал "Чернівці".

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше