gototopgototop

На Буковині розроблять Комплексну програму охорони та збереження об’єктів культурної спадщини

vkontaktesmall facebanntweetti
Буковинську культурну спадщину захищатимуть.

Буковинську культурну спадщину захищатимуть.

З метою забезпечення захисту, збереження, утримання та цільового використання об’єктів культурної спадщини краю в області розроблять Комплексну програму охорони та збереження об’єктів культурної спадщини Чернівецької області на 2013-2017 роки.

Про це повідомив сьогодні, 28 вересня, під час засідання колегії обласної державної адміністрації начальник управління культури облдержадміністрації Іван Петрусяк. За його словами, нині в області на державному обліку перебувають 1 тис. 774 пам’ятки історії та культури, у тому числі історії – 507, археології – 444, архітектури та містобудування – 764, монументального мистецтва – 59.

«Із загальної кількості пам’яток, взятих на державний облік та під  охорону, 130 віднесені до категорії  пам’яток національного значення, зокрема архітектури та містобудування – 112, археології – 14, історії – 4, решта 1 тис. 644 – до категорії пам’яток місцевого значення, – повідомив Іван Петрусяк. – На виконання Закону України «Про охорону культурної спадщини» минулого року до переліку об’єктів культурної спадщини області, що набули правового статусу щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, занесені 62 об’єкти, цьогоріч - 64».

Також ведеться робота з виготовлення районних археологічних карт за епохами із нанесенням на них об’єктів археології. На сьогодні підготовлено відповідні карти семи районів: Вижницького, Герцаївського, Заставнівського, Кельменецького, Кіцманського, Сокирянського, Хотинського, повідомив посадовець.

Для забезпечення реалізації другого напрямку у сфері охорони  культурної спадщини – забезпечення захисту, збереження, утримання, використання, консервації, реставрації, ремонту  об’єктів культурної спадщини – ведеться робота щодо розробки та укладання охоронних договорів з власниками (користувачами) пам’яток історії та культури, взятих на державний облік та під охорону. На сьогодні укладено 372 охоронних договори на об’єкти монументального мистецтва.

«Крім того, у нинішньому році управлінням культури здійснено перевірки-обстеження об’єктів культурної спадщини щодо їх технічного стану та дотримання чинного пам’яткоохоронного законодавства України у восьми районах області, зокрема, в Герцаївському, Вижницькому, Заставнівському, Новоселицькому, Сокирянському, Хотинському, Путильському, частково Глибоцькому. Типовими недоліками, виявленими під час перевірки, є відчуження земель історико-культурного призначення у приватну власність, проведення ремонтних робіт на пам’ятках архітектури, культових спорудах без дотримання вимог чинного законодавства, - відзначив Іван Петрусяк. – За результатами обстежень у районні державні адміністрації направлені акти з вимогою вжити термінових заходів щодо усунення виявлених недоліків».


                                                                                                                                                        rekllogo
Оберіть мову сайту: English Romanian Russian Ukrainian

Опитування

Ви купували щось в інтернеті?
 

Останні суспільні новини

Нові підприємства в каталозі

1. Електронік.com.ua
    Адреса: вул. Ентузіастів, 2Ж
    Телефон: (0372) 585-0750,50-6850533
2. Оптика Люксор
    Адреса: пл. Соборна, 1
    Телефон: (0372)522410
3. Оптика Люксор
    Адреса: вул. Червоноармійська 71, ТЦ Майдан, 2-й пов.
4. Оптика Люксор
    Адреса: вул. Головна 265-а, ТРЦ DEPOt Center, 2-й пов.
5. Оптика Люксор
    Адреса: вул. Калинівська, 13-а, м-н №37-б
    Телефон: (0372)508543
Перейти в каталог

В кінотеатрах міста:


Як по маслу Як по маслу
[ Переглядів:10 ]
Україно, goodbye. Альманах Україно, goodbye. Альманах
[ Переглядів:46 ]
Ральф Руйнівник (3D) Ральф Руйнівник (3D)
[ Переглядів:41 ]
Остання казка Рити Остання казка Рити
[ Переглядів:39 ]
007: Координати Скайфолл 007: Координати Скайфолл
[ Переглядів:57 ]
Астерікс і Обелікс в Британії Астерікс і Обелікс в Британії
[ Переглядів:79 ]
Паранормальне явище-4 Паранормальне явище-4
[ Переглядів:86 ]
Монстри на канікулах (3D) Монстри на канікулах (3D)
[ Переглядів:102 ]
  • Як дізнатися свій родовід?

     Як дізнатися свій родовід?

    З чого почати пошуки своїх предків? Як дізнатися свій родовід? Наскільки далеко можна простежити свій рід? Ці питання хвилюють будь-якої людини незалежно від походження і положення в суспільстві. Родовід -…

  • Sega зробить нові ігри про Соніка

    Sega зробить нові ігри про Соніка

    Під час бесіди з журналістом видання Toys 'n' Playthings представник Sega Europe Сіссел Хенно (Sissel Henno) сказала , що компанія займається розробкою нових проектів у світі Sonic the Hedgehog.