Станом на середину грудня у Чернівецькій області не було зареєстровано жодного випадку захворювання на грип

Станом на середину грудня у Чернівецькій області не було зареєстровано жодного випадку захворювання на грип, однак останні 10 днів фахівці СЕС почали щоденно моніторити кількість захворілих (раніше це робилося раз на тиждень).Захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями на усіх адміністративних територіях області нижча епідемічного порогу, однак розслаблятися не варто - повідомили на прес-конференції очільники профільних департаментів.

Офіційно епідеміологічно небезпечний сезон починається з початку жовтня, тоді ж і починають відслідковувати кількість захворілих. З цього періоду зі скаргами до медиків звернулися майже 40 тисяч осіб, з них 63% - діти. Незважаючи на те, що не було виявлено жодного з очікуваних штамів грипу (а їх прогнозують аж 3 різновиди), вірусів, які дошкуляють буковинцям, чимало.

Наталія Гопко: "На сьогодні гострі респіраторні вірусні інфекції, які реєструються у нас в області, обумовлені респіраторно-сентиціарним вірусом, а також парагрипом усіх трьох типів".

Грип чи ГРВІ, а хворити не приємно. Фахівці кажуть, в середньому за сезон подібні недуги переносять від 10 до 15% населення. Часто поширенню інфекційних захворювань сприяють самі хворі, нехтуючи не тільки власним здоров'ям, але і здоров'ям оточуючих.

Ігор Шкробанець: "Якщо людина захворіла і йде на роботу, то вона має бути свідомою того, що вона є причиною того, що захворіє інша людина, яка також буде витрачатись на ліки".

Медики кажуть, від грипу найкраще захищатися вчасно зробленим щепленням. Хоча воно не врятує від гострих респіраторних вірусних захворювань, однак грип такій людині не загрожу. А з ним - і ускладнення, які можуть призвести навіть до летальних випадків. Вакцинацію від грипу вже зробили 3 845 жителів нашої області, з них 80% медики. Це категорія, яка знаходяться в зоні особливого ризику. Втім, не тільки вони.

Марія Поліщук:  "Є ще достатньо велика кількість працівників закладів громадського харчування, шкіл і інших закладів, які перебувають в громадських місцях. Ми ініціювали доручення губернатора про те, щоб в області не лише медпрацівники сприяли вакцинації всіх людей, які працюють в громадських місцях".

Наразі ситуація в області епідеміологічно спокійна, прогнози фахівців - сприятливі. Наближаються канікули в школі, тож цьогоріч сподіваються уникнути масового зараження у навчальних закладах. Надія Величко. Телеканал "Чернівці".

Поділитись новиною в соціальних мережах:
{{#name}} {{&name}} {{&surname}} {{/name}} {{^name}} Гість {{/name}} {{date}}
{{{comment}}}
{{votes}}
{{#commentModerator}} {{/commentModerator}}
]]>
:D :) :( :0 :shock: :confused: 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:
emoticons [b] [i] [u] [s] [url] [quote] [code] [img]
Опублікувати від імені
]]>
]]>

Новини партнерів

RizVN Login1032 

людини читають наші новини на facebook

Стати другом і читати новини    

Нове в каталозі

Меблі індивідуального...
Назва: Меблі індивідуального дизайну
Адреса: Червоноармійська,33
Авіакаси Кий Авіа
Назва: Авіакаси Кий Авіа
Адреса: Головна 128
Официальный сайт...
Назва: Официальный сайт Красноармейска Донецкой области
Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Детальніше