В Швейцарії повністю заборонять куріння


Нравится

sigaretaДві третини швейцарців проголосували проти повної заборони на куріння в приміщеннях, де працюють люди, повідомляє SwissInfo.

Референдум з питання про заборону куріння відбувся 23 вересня. Він став можливим завдяки тому, що швейцарське відділення Ліги легенів, від якої виходила ініціатива, зібрала необхідну для загального голосування кількість підписів. Проти заборони виступали власники ресторанів і кейтерингового бізнесу.

Як повідомляється, в деяких кантонах проти заборони проголосували понад 70 відсотків виборців. Однак є і кантони, де ініціативу "Ліги легенів" підтримали. Так, в Женеві за заборону проголосували 52 відсотки виборців.

При цьому Женева, як і сім інших кантонів, в основному у французькій частині країни, вже має досить жорстке антитютюнове законодавство: куріння заборонено у всіх барах і ресторанах, за винятком спеціальних кімнат, в яких немає офіціантів. Ще в 11 кантонах паління дозволене в невеликих закладах, площа яких не перевищує 80 квадратних метрів.

"Ліга легенів" пояснює свою ініціативу саме турботою про здоров'я пасивних курців, у тому числі обслуговуючого персоналу в закладах громадського харчування.

Раніше, в червні повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я України підтримує підписаний Президентом Закон Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів.

RizVN Login