Увага!Оголошено конкур на вакантну посаду директора міського департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин . Детальніше

Як правильно викопати колодязь

Копаємо колодязь

Копаємо колодязь

Є два способи вирити колодязь: рити колодязь-шахту або бурити свердловину. Навіть «бурильники» говорять, що колодязна вода смачніше свердловинної, бо контактує з повітрям і збагачується киснем, вона «жива». Але будівництво колодязя на ту ж глибину, що і буріння свердловини, коштує в 1,5-2 рази дорожче.

Для стовбура шахти краще брати бетонні кільця і днище. Бетон від контакту з водою лише міцніше стає, чого не скажеш про цеглу і дерево. Мало того що колодязний зруб навіть з найстійкіших порід - дуба і граба - простоїть всього 15-20 років, ціна його - мінімум удвічі вище бетонного. Силікатна цегла витримає не менше дуба, а ось червона може швидко «поплисти», руйнуватися.

Свердловину пробурити простіше і швидше, для цього є спеціальні буровые штанги. Будучи укріплена обсадними трубами із пластику, чавуну або азбестоцементу, вона прослужить від 30 років, а потім замінити труби буде нескладно. І доглядати за нею простіше, ніж за колодязем, який доведеться раз на 1-3 роки чистити від мулу.

Із колодязя можна черпати воду і відром, встановивши зверху корбу з ланцюгом. Але це - вже не вчорашній день, а позавчорашній століття. Зі свердловини, природно, рідина добувають тільки насосом. Ручні вже серійно не виробляються, а купити б / у або кустарний - великий ризик, що він через рік-два «помре».

Якщо глибина колодязя / свердловини до 9 м, годяться поверхневі насоси, а якщо глибше - тільки глебинні. Перші дешевше других в 3-10 разів. Вибір типу і потужності насоса залежать ще й від дебіту (скільки води на добу може дати ваш джерело). Тут без допомоги спеців важко розібратися. До речі, а чи ті вони, за кого себе видають? У фірм вимагайте ліцензію Мінбуду та гарантії на роботу (дають на 1-2 роки). У приватників - телефони колишніх клієнтів 2-3-річної давнини: обдзвонивши їх, дізнаєтеся, чи добре «шабашники» спрацювали.

Поділитись новиною в соціальних мережах:
{{#name}} {{&name}} {{&surname}} {{/name}} {{^name}} Гість {{/name}} {{date}}
{{{comment}}}
{{votes}}
{{#commentModerator}} {{/commentModerator}}
]]>
:D :) :( :0 :shock: :confused: 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:
emoticons [b] [i] [u] [s] [url] [quote] [code] [img]
Опублікувати від імені
]]>
]]>
Joomla SEF URLs by Artio

Новини партнерів

RizVN Login