Як правильно викопати колодязь
- Понеділок, лют. 18 2013
- Перегляди: 551
Є два способи вирити колодязь: рити колодязь-шахту або бурити свердловину. Навіть «бурильники» говорять, що колодязна вода смачніше свердловинної, бо контактує з повітрям і збагачується киснем, вона «жива». Але будівництво колодязя на ту ж глибину, що і буріння свердловини, коштує в 1,5-2 рази дорожче.
Для стовбура шахти краще брати бетонні кільця і днище. Бетон від контакту з водою лише міцніше стає, чого не скажеш про цеглу і дерево. Мало того що колодязний зруб навіть з найстійкіших порід - дуба і граба - простоїть всього 15-20 років, ціна його - мінімум удвічі вище бетонного. Силікатна цегла витримає не менше дуба, а ось червона може швидко «поплисти», руйнуватися.
Свердловину пробурити простіше і швидше, для цього є спеціальні буровые штанги. Будучи укріплена обсадними трубами із пластику, чавуну або азбестоцементу, вона прослужить від 30 років, а потім замінити труби буде нескладно. І доглядати за нею простіше, ніж за колодязем, який доведеться раз на 1-3 роки чистити від мулу.
Із колодязя можна черпати воду і відром, встановивши зверху корбу з ланцюгом. Але це - вже не вчорашній день, а позавчорашній століття. Зі свердловини, природно, рідина добувають тільки насосом. Ручні вже серійно не виробляються, а купити б / у або кустарний - великий ризик, що він через рік-два «помре».
Якщо глибина колодязя / свердловини до 9 м, годяться поверхневі насоси, а якщо глибше - тільки глебинні. Перші дешевше других в 3-10 разів. Вибір типу і потужності насоса залежать ще й від дебіту (скільки води на добу може дати ваш джерело). Тут без допомоги спеців важко розібратися. До речі, а чи ті вони, за кого себе видають? У фірм вимагайте ліцензію Мінбуду та гарантії на роботу (дають на 1-2 роки). У приватників - телефони колишніх клієнтів 2-3-річної давнини: обдзвонивши їх, дізнаєтеся, чи добре «шабашники» спрацювали.
Поділитись новиною в соціальних мережах: |