gototopgototop
На 12:00 Великий затор на вул.Хотинській та вул.Калинівській

Титин метал майбутнього?


У другій половині XX століття світове виробництво титану розвивалося стрімкими темпами. Фахівці відзначали доступність і дешевизну сировини при унікальних споживчих властивостях титану і пророкували йому блискуче майбутнє.

Поєднання легкості, міцності, термостійкості і високої корозійної стійкості вигідно відрізняло його від спецсталей, алюмінієво-магнієвих та інших сплавів. Прикладом, рівноміцної титанові деталі виявлялися майже в 5 разів легше, ніж з традиційно застосовуваних матеріалів.

Такі переваги насамперед зумовили застосування титану в бурхливо розвивається аерокосмічної промисловості, хоча відразу почалися спроби його застосування в суднобудуванні, двигунобудування та автомобільної промисловості.Особливу популярність набули титанови прутки. Однак за своїм хімічним і фізичним властивостям цей метал виявився досить непростий. Тільки в 1940 році Уїльямом Кролл був запропонований промисловий спосіб виробництва металевого титану у вигляді губки (відновлення магнієм тетрахлориду титану).

Спосіб був складний і дорогий, тому сам автор вважав його тимчасовим. На жаль, незважаючи на величезні багатомільйонні інвестиції в розробки, альтернативи йому не знайшлося до теперішнього часу. Багато десятиліть метал залишається порівняно дорогим, а основні області його застосування довгий час визначав військово-промисловий комплекс (як в СРСР, так і в США).У роки «гонки озброєнь» з витратами особливо не рахувалися. Наприкінці 70х років, наприклад, чи не весь річний обсяг виробництва радянського титану пішов на один проект. Зараз інформація по ньому стала більш доступна - головний ядерна підводний човен проекту 945 в якості основного конструкційного матеріалу використовувала титан. Результат - економія третини маси, глибоководні, немагнитность і найбільша швидкість АПЛ під водою (світовий рекорд до цих пір!).

                                                                                                                                                        rekllogo

Опитування

Ви купували щось в інтернеті?
 

Останні цікавинки