Неділя, 6 Жовтень 2013
11:25:01

Обмеження в 150 тис. готівки: нові правила купівлі авто

Згідно з Постановою Правління Національного банку України готівкові розрахунки між фізичною особою та підприємцем (підприємством) не повинні перевищувати 150000 грн.
 Такий же ліміт встановлений на розрахунки за договорами купівлі-продажу, які засвідчуються нотаріусом. Чим загрожує ця постанова покупцям автомобілів? Для тих, хто купує новий автомобіль в офіційному автосалоні, практично нічого не зміниться. Більшість автосалонів не брали гроші за автомобіль готівкою, покупець платив в касу банку, який і зараховував гроші на рахунок автосалону. Зазвичай відділення банків або їх каси знаходяться в приміщенні автосалонів або неподалік від них.
 
Згідно з роз'ясненням Нацбанку, яке розіслано всім банкам, саме так повинна проводитися купівля-продаж нового автомобіля в автосалоні, незалежно від його вартості. Ті автосалони (а це переважно дрібні, неофіційні, «сірі» дилери), які брали готівку (касир автосалону приймав їх в автосалоні), або фірми з автовыкупа в Киеве та інших великих містах України змушені будуть перейти на форму роботи з банківськими відділеннями.
 
Якщо у вас мільйон у валізі, не переживайте, купити автомобіль буде не проблема і після 1 вересня
 
Єдина незручність для покупця - банк завжди бере комісію за переказ грошей. Але розмір комісії залежить від банку, а також договірних відносин банку з автосалоном - це може бути і 50 грн і 1% від суми переказу. Так що перед оплатою за автомобіль поцікавтеся, яку комісію бере банк і через яку фінансову установу вигідніше перерахувати гроші.
 
Відповідно до роз'яснення Нацбанку, фізособі відкривати рахунок у банку для оплати автомобіля вартістю понад 150 тис. гривень не треба (за це банки теж можуть брати комісію).
 
Якщо ж ви купуєте старий автомобіль вартістю понад 150 тис. грн. і договір купівлі-продажу оформляєте у нотаріуса, тоді порядок оплати трошки змінюється. Нацбанк рекомендує скористатися кількома способами оплати: перерахування безготівковим способом (з рахунку фізособи-покупця на рахунок продавця); внести гроші на поточний рахунок нотаріуса; використовувати акредитив (у всіх цих випадках банк бере комісію) або відкрити на іншу особу депозит (поки банки не беруть за це гроші, але ніщо їм не заважає почати збирати комісію).
 
За словами заступника директора з продажів «ТД-НІКО» Сергія Байдачного, сьогодні у більшості дилерських центрів є відділення банків, через які вони приймають платежі. Тільки невеликі дилери приймають гроші за допомогою власного касира. Їм доведеться перейти на роботу з банками.
 
За інформацією відділу PR та реклами компанії «Тойота Україна», у всіх дилерів марки є банківські відділення, тому вимога Нацбанку ніяк не вплине на роботу автосалонів.
 
Юлія Майорова, Директор Міста автомобілів «ВіДі Автосіті Кільцева» розповіла, що всі платежі, у тому числі за автомобілі, вносяться через банківське відділення, розташованого в місті автомобілів. Тому клієнтам можна без обмежень проводити платежі через касу банку на розрахунковий рахунок автосалонів «ВіДі АвтоСіті» на суму понад 150000 грн. Таким чином, до 01.09.2013 року і після 01.09.2013 року ми продовжуємо працювати в колишньому режимі. Що стосується поточної комісії банків-партнерів «ВіДі АвтоСіті» за проведення платежів фізичних осіб, то вона єдина для всіх наших дилерських підприємств незалежно від форми здійснення платежу (готівковий або безготівковий розрахунок) і становить 0,05% від суми внесення грошових коштів, але не менше 5 грн.
 
Важливо, що обмеження почне діяти з 1 вересня, незалежно від того, коли був підписаний договір купівлі-продажу. Тобто якщо ви підписали договір купівлі-продажу раніше, а суму понад 150 тисяч зобов'язалися повернути з початку осені, вона буде підпадати під нові правила.
 
Таким чином, обмеження Нацбанку в розрахунках, яке почне діяти з 1 вересня, мало вплине на продажі в автосалонах. Виграють від них банки, які будуть отримувати комісію за переказ коштів, а покупцям з мішком готівки доведеться платити трохи більше, ніж до початку вересня.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN Login