Субота, 31 August 2013
20:40:16

В Україні хочуть скоротити робочий день

До Верховної Ради України внесено законопроект , який скорочує максимальну тривалість робочого тижня з 40 до 38 годин. З такою ініціативою виступили депутати від опозиційної «Батьківщини» Олександр Турчинов та Андрій Павловський.
 
Політики запропонували внести зміни до Трудового кодексу, посилаючись на «європейські стандарти». У пояснювальній записці до документа сказано, що роботодавці в даний час використовують «формалістичний» підхід до розрахунку робочого часу. Так, початком робочого дня вважається той момент, коли трудящий безпосередньо приступає до виконання своїх обов'язків. «Між тим виснажлива дорога в задушливому, переповненому людьми громадському транспорті до місця роботи на початку робочого дня і додому в кінці робочого дня, як правило, в години пік, коли в містах на дорогах скупчуються пробки, часто відбирає дві-три години законного відпочинку» , - стверджують автори документа, відзначаючи, що ця обставина заважає продуктивній роботі. З подібною заявою виступили і місцеві депутати, зокрема сайт міста Житомир http://market-zt.biz пише про подібни ініціативу депутатів міської ради міста.
 
Втім, їх ініціатива навряд чи зможе істотно змінити ситуацію, бо за стандартної «п'ятиденки» робочий день у разі прийняття закону скоротиться в середньому на півгодини. Коментуючи запропонований законопроект, Павловський заявив, що він є відповіддю опозиції на ініціативи олігархів, які лобіюють збільшення робочого тижня в країні до 48 годин.
 
У березні 2013 року Турчинов і Павловський вже вносили до Ради законопроект, пов'язаний з трудовим законодавством. Депутати пропонували збільшити тривалість щорічної оплачуваної відпустки з 24 до 28 календарних днів. У квітні цей документ підтримав комітет з питань соціальної політики та праці, проте в парламенті він поки не розглядалося.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Залишити коментар

за допомогою соціальних мереж, або анонімно

Новини партнерів

RizVN LoginРеклама: |