Четвер, 22 August 2013
13:25:21

Земельний податок: хто не сплачує?

Використання землі в Україні є платним. Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, а справляння плати за землю -розділом ХІІІ Податкового кодексу України. Плата за землю стягується у вигляді земельного податку або орендної плати.
 
Відповідно до статей 269 та 270 Податкового кодексу платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктами оподаткування є земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.Порядок обчислення плати за землю регламентовано ст. 286 цього Кодексу, п. 286.1 якої визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
 
Облік фізичних осіб -- платників податку і нарахування відповідних сум податку провадяться щороку до 1 травня.  На сьогодні на обліку в ДПІ у м. Чернівцях знаходиться більше 17,4 тисяч фізичних оіб (землевласників) -платників земельного податку. Згідно з п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами ДПС, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Наразі  сума плати за землю сплаченої фізичними особами становить 5307,5 тис. грн.
 
Відповідно до норм Податкового кодексу  від сплати податку звільняються інваліди першої і другої групи, пенсіонери (за віком), ветерани війни, фізичні особи, які виховують трьох та більше дітей віком до 18 років.
 
Звертаємо увагу, чернівчан - власників земельних ділянок,  які вийшли не пенсію не за віком (пенсія призначена за вислугу років, по інвалідності тощо), після досягнення пенсійного віку ви  маєте право на користування пільгою щодо сплати земельного податку. Для отримання пільги вам необхідно  подати до територіального органу Міндоходів за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують його право на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, тощо).  Пільга громадянам по земельному податку надається за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Залишити коментар

за допомогою соціальних мереж, або анонімно

Інші новини м.Чернівці та області за цією темою

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше