Кредитори погодилися списати частину боргу Україні — ЗМІ

0

Міжнародні кредитори України погодилися списати невелику частину від її заборгованості.

Про це пише російське видання РБК з посиланням на The Wall Street Journal.

Як зазначає газета, в переговорах між Києвом та інвесторами, які володіють його борговими зобов\’язаннями, намітилося \»потепління\».
Про списання боргу WSJ розповіли два джерела, близькі до переговорів.

Цю інформацію також підтвердили співрозмовник Reuters.

Мова йде про борг Києва перед американським фондом Franklin Templeton, який до цього навідріз відмовлявся від списання.

Джерело Reuters повідомило, що цього тижня організація запропонувала українській владі списати 5% заборгованості. Агентство побачило в пропозиції Franklin Templeton свідчення зміни позиції приватних кредиторів, яким Київ винен 8,9 млрд доларів.

Наприкінці червня прем\’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що країна не в змозі обслуговувати накопичені нею за останні три роки борги. При цьому за тиждень до цього український міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що Україна виконає свої зобов\’язання перед кредиторами.

Український Мінфін у середині минулого місяця попросив приватних кредиторів списати 40% основного боргу за облігаціями. Це спровокувало негативну реакцію власників паперів. Експерти заявляли про те, що глухий кут у переговорах з кредиторами підвищує ймовірність дефолту України.

Україна оцінює загальну суму підпадає під реструктуризацію заборгованості в 23 млрд доларів. У травні комітет утримувачів українських єврооблігацій на чолі з Franklin Templeton пропонував Києву скоротити боргове навантаження на 16 млрд доларів до кінця 2018 за рахунок продовження термінів виплат і зниження процентних платежів.

У середині липня Київ оголосив про \»істотний прогрес\» на переговорах з кредиторами, які пройшли у Вашингтоні. У Мінфіні відмовилися розповісти, в чому саме кредитори погодилися піти назустріч Україні

24 липня Bloomberg повідомив про те, що керівництво МВФ схвалило надання Україні чергового траншу фіндопомоги.

За відомостями агентства, цьому посприяло просування переговорів щодо реструктуризації боргу. Формальний дозвіл на отримання нового траншу обсягом 1,7 млрд доларів Україна повинна отримати 31 липня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ