Субота, 31 August 2013
20:40:32

Facebook розповів чим ділився з спецслужбами

Facebook розкрив дані про запити інформації щодо користувачів зроблених правоохоронними органами різних країн у першій половині 2013 року. Повідомлення про це з'явилося в офіційному блозі соціальної мережі.
 
У опублікованій доповіді вперше оприлюднено загальну кількість запитів з боку влади і служб безпеки, оброблених адміністрацією соціальної мережі в період з січня по липень 2013 року. У загальній складності, за шість місяців правоохоронні органи 74 країн запросили у Facebook інформацію про 38 тисяч користувачів.
 
Найбільше число запитів (близько 12 тисяч) було зроблено владою США. Американські служби зажадали інформацію про більш ніж 20 тисячах користувачів. 79 відсотків цих запитів було задоволено.За оцінками інтернет-маркетолога   такі цифри є закономірністю, адже в США інтернет аудиторія величезна, цьогоріч вона навіть перевищила телевізійну,  за прогнозами сайту http://internet-marketolog.org/uk/ така тенденція зберіагтиметься й надалі.
 
Більше трьох тисяч запитів здійснила Індія, що зайняла в звіті Facebook друге місце за кількістю отриманої інформації. Трохи менше двох тисяч запитів на рахунку Великобританії, Німеччини та Італії.
 
Правоохоронні органи Росії за вказаний період часу зверталися до соціальної мережі за інформацією лише одного разу, запитавши дані одного користувача. Цей запит, однак, був відхилений.
 
Дані, опубліковані Facebook, містять загальну статистику, пов'язану як з кримінальними злочинами, так і з справами, що проходять по лінії національної безпеки. Як повідомили представники соціальної мережі, розкрита інформація у ряді випадків включала IP-адреси користувачів і зміст їх акаунтів.
 
Раніше статистику запитів користувача інформації з боку органів безпеки вже публікували такі компанії, як Google і Twitter.
 
Після оприлюднення колишнім співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом секретних матеріалів, що стосуються програми стеження за користувачами інтернету під назвою PRISM, багато інтернет-компанії домоглися через суд права розсекретити інформацію про масштаби своєї співпраці зі спецслужбами. Першою компанією, що отримала такий дозвіл, стала Yahoo!.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Залишити коментар

за допомогою соціальних мереж, або анонімно

Новини партнерів

RizVN Login



Реклама: |