Середа, 25 Вересеня 2013
18:23:42

Яндекс почав реагувати на інтереси людий в реальному часі

Яндекс оновив персональний пошук. Тепер він вміє враховувати не тільки постійні інтереси користувача, а й одномоментні. Наприклад, якщо футбольний уболівальник вирішить почитати про міста Англії, за запитом [манчестер] Яндекс запропонує йому насамперед місто, а не футбольний клуб. Оновлений пошук запущений на базі нової пошукової програми - Дублін.
 
Досі Яндекс поповнював свої знання про інтереси користувачів раз на добу. Це дозволяло враховувати як довгострокові інтереси (наприклад, любов до футболу), так і менш тривалі (скажімо, до шпалер в період ремонту).
 
Новий пошук вміє реагувати і на сьогочасні інтереси, які виникають і швидко гаснуть. Запитів, викликаних сьогохвилинними інтересами, дуже багато - більше половини, вони бувають дуже різноманітними від погоди до игры престолов 3 сезону торрент. Щоб враховувати їх при відповіді на питання, Яндекс аналізує дані поточної пошукової сесії користувача. Вони починають впливати на результати пошуку буквально через кілька секунд. Так, якщо людина тільки що запитала про кіно, за запитом [Анна Кареніна] Яндекс запропонує йому в першу чергу фільм, а не книгу.
 
Нова версія персонального пошуку працює для всіх користувачів. Навіть якщо людина вперше зайшла на Яндекс і задала всього пару питань, пошук вже починає враховувати ъъ інтереси. Щоб миттєво реагувати на зміни в пошуковому поведінці людей, Яндекс створив систему обробки даних в режимі реального часу. Вона обробляє більше 10 Тбайт даних у день, постійно коригуючи свої знання про потреби користувача.
 
Яндекс вже кілька років працює над тим, щоб кожна людина могла отримати найбільш відповіду саме її відповідь. Спочатку була запущена програма «Рейк'явік», що враховує мовні переваги користувачів. Із запуском «Калінінграда» пошук став підлаштовуватися під стійкі інтереси людей. Тепер Яндекс готовий враховувати навіть одномоментні інтереси користувачів, звичайно, якщо вони не проти. Як і раніше, персональний пошук можна відключити в налаштуваннях сервісу.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN Login