Вівторок, 20 August 2013
18:13:46

Молдова хоча ввести штрафи для іноземців з Придністров'я

Молдова має намір штрафувати іноземців, які приїжджають з невизнаної республіки Придністров'я, не проходячи при цьому реєстрацію в компетентних органах Молдови. Молдавський уряд, як передає Moldnews, вже схвалив відповідні поправки до Кодексу про правопорушення.
 
Відповідно до правил, реєструватися іноземні громадяни повинні протягом трьох місяців. Звертатися вони можуть до органів державної реєстрації або представництва бюро з міграції. Плата за реєстрацію стягуватися не буде. Тих, хто в зазначений термін не повідомить молдавських чиновників про свій приїзд, штрафуватимуть на суми від 200 до 400 леїв (приблизно 150 - 350 гривень).
 
REGNUM уточнює, що формально штраф передбачений за «недекларування іноземними громадянами та особами без громадянства часу факту в'їзду на територію Республіки Молдова через неконтрольований молдавською владою ділянка молдавсько-українського кордону». Для громадян України, що часто приїхають в Молдову з Чернівців,Львова та інших західних областей подібних санкцій не передбачено.
 
Офіційний Кишинів, нагадаємо, продовжує вважати Придністров'я молдавською територією, хоча не контролює цей регіон з початку 1990-х років.
 
У Придністров'ї між тим висловили стурбованість намірами молдавської сторони. У МЗС республіки вважають, що під санкції підпадуть «всі іноземні громадяни, що тимчасово в'їжджають в Придністров'я, і всі громадяни Придністров'я, що не мають дозволу на проживання в Республіці Молдова». У невизнаній республіці, відзначимо, значна частина жителів має іноземне громадянство. Зокрема, за інформацією REGNUM, близько 180 тисяч осіб мають російські паспорти і близько 100 тисяч - українські.
 
«Виникає маса питань, як же це не торкнеться придністровців? - обурюється глава придністровського МЗС Ніна Штанскі. - У моєму закордонному паспорті громадянина РФ є відмітка, що місяць тому я перетнула український кордон, і я ніде не реєструвала в РМ [Республіці Молдові] це, я не збираюся це фіксувати, як до мене буде застосовано це стягнення, як буде захищена моя свобода пересування ? ».
 
У МЗС попередили, що влада невизнаної республіки може прийняти якісь заходи у відповідь, «спрямовані на захист інтересів громадян Російської Федерації, України та інших країн, які постійно проживають в Придністров'ї».
 
Між Молдовою і Придністров'ям останнім часом неодноразово відбувалися конфлікти, пов'язані з міграційним і прикордонним контролем. Невдоволення Тирасполя, зокрема, викликали плани молдавської сторони з установки стаціонарних прикордонних постів уздовж кордону з Придністров'ям (яку придністровська сторона вважає державною, а молдовська влада, що не визнають незалежності Придністров'я, - адміністративною). Президент Придністров'я Євген Шевчук, у свою чергу, нещодавно підписав закон про кордон, який, за інформацією «Коммерсанта» , передбачає встановлення контролю над деякими населеними пунктами, що знаходяться під юрисдикцією Кишинева. У Молдові це рішення піддали різкій критиці. Парламент республіки призначив на 20 червня екстрене засідання щодо ситуації в зоні конфлікту. 

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Залишити коментар

за допомогою соціальних мереж, або анонімно

Інші новини м.Чернівці та області за цією темою

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше