Офіційний коментар УМВС щодо сутички між мітингувальниками та правоохоронцями


Нравится

11 січня ряд місцевих осередків політичних партій та громадських організацій звернулися до Чернівецької міської ради із заявами щодо проведення мирних зібрань під час візиту до Чернівецької області делегацій Міністерств закордонних справ України та Російської Федерації 13-14 січня 2013 року.

Постановою Чернівецького окружного адміністративного суду було заборонено проводити акції в місцях проведення заходів, пов’язаних із візитом до Чернівецької області міністрів закордонних справ України та Російської Федерації. Рішення суду мотивовано тим, що такий захід, як зустріч двох міністрів, підпадає під дію Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» і, відповідно до нього, місце проведення зустрічі та маршрути слідування є режимними об'єктами, які охороняються Управлінням державної охорони.

Це судове рішення було оприлюднено, зокрема з ним були ознайомлені організатори та учасники акції, яким це рішення зачитав представник виконавчої служби.

Незважаючи на це, ряд політичних сил, зокрема і ВО «Свобода» здійснили спробу перекрити рух кортежу міністрів закордонних справ, коли ті рухались до Чернівецького Національного університету. В цій акції протесту взяло участь близько 80 осіб.

Правоохоронці діяли відповідно до законодавства України. До учасників акції протесту міліція не застосовувала фізичний вплив та спецзасоби.

Станом на 12 годину 14 січня до лікарень чи правоохоронних органів із заявами про отримання ушкоджень під час цих масових заходів ніхто з цивільних осіб не звертався.
Натомість, до лікарні за медичною допомогою звернувся працівник міліції, який отримав тілесні ушкодження під час несення служби з охорони громадського порядку. За цим фактом прокуратурою області відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального Кодексу України.
Крім цього, Управлінням МВС України в Чернівецькій області по факту невиконання судового рішення відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 382 Кримінального Кодексу України.
УМВС нагадує, що статтею 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, в т.ч. накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


СЗГ УМВС України в
Чернівецькій області

Новини партнерів

RizVN LoginЯк вам новий дизайн

Нове в каталозі

Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Юридична компанія "ЮВОС"
Назва: Юридична компанія "ЮВОС"
Адреса: Проспект Незалежності 127Б
Світ Доріг. Туристична...
Назва: Світ Доріг. Туристична агенція
Адреса: Університетська,11
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ...
Назва: ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ОСЕРЕДОК ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬК...
Адреса: вул. Нагірна, 7
Rent Car Chernivtsi
Назва: Rent Car Chernivtsi
Адреса: вул. Гайдара, 1"з"
Детальніше