Субота, 28 Вересеня 2013
06:50:48

Відбулась сесія обласної ради

У п’ятницю депутати обласної ради зібралися на друге пленарне засідання 16-ї сесії, яку нагадаю несподівано закрили ще наприкінці квітня через відсутність кворуму, оскільки після перерви більшість обранців не повернулися до сесійної зали. Засідання пройшло досить мирно після чого розпочали 17-ту сесію.

Продовження перерваної 16-ї сесії знову розпочалося із суперечок щодо складання мандату "екс-фронтовичкою" Тетяною Смолдирєвою. Однак, депутати більшості вкотре відмовилися задовольнити дане прохання, а поіменне голосування показало лише 24 голоси "за". Опісля суперечки  перейшли в книжкову площину. Місцеві обранці вирішили звернутися до міської ради з проханням передати у власність буковинської громади колишні книжкові магазини "Кобзар" та "Мистецтво".

Михайло Папієв : депутат обласної ради: "Це дуже важливе питання, тому що міська рада продала ці магазини та змінила профіль, без згоди обласної ради. І зараз за принципом треба ці магазини повернути у власність громади області".

В свою чергу, опозиціонери назвали таке рішення влади демагогією та популізмом.

Ярослав Курко, керівник фракції ФЗ: "Ці магазини у 2007 році продані у приватну власність. Як ви із приватної власності повернете їх назад в комунальну власність".

Від теми книжкової до теми мовної. Зокрема, депутат Салагор подав проет рішення для з"ясування ситуації на Буковині, яка склалася після прийняття мовного закону. Регіонали вважають такі потуги фронтовиків – абсурдом: "Люди мали б вивчити Конституцію. Чернівецька область, це звертаючись до ініціатора цього рішення, область є невід"ємною частиною України".

Микола Салагор, депутат обласної ради: "Таку безглузду пропозицію надав депутат фракції ПР Бауер. Ми погодилися, тому що думали, що питання української мови на Буковині ми кінець-кінцем авирішимо".

Після розгляду ряду процедурних та технічних питань, Михайло Гайничеру 16 сесію таки закрив, щоб після короткої перерви відкрити нову - 17-ту. Фронтовики вкотре спробували підняти питання Смолдирєвої: "В діях окремих депутатів немає причинно-наслідкового зв"язку.....це дрібно, це політиканство, це недостойно".

В аналогічній із Смолдирєвою ситуації виявився і екс-свободівець Назар Горук. Політик ще навесні написав заяву про вихід із партії і також має намір покинути лави депутатів обласної ради. Горук не виключає можливості ігнорування регіоналами і його питання.

Опісля депутати взялися знову тасувати регламент та порядок денний. Регіонал Галиць, знайшовши шпарину в законодавстві залишив облраду можливості заслухати звіт голови ОДА, мотивуючи рішення певними юридичними невідповідностями проекту рішення до Закону "Про місцеве самоврядування". Місцеві парламентарії внесли зміни до обласного бюджету та ухвалили ряд важливих для життя краю рішень. Зокрема, залучили інвестора для відбудови бальнеологічного санаторію "Брусниця". Однак, по обіді депутати від ПР попросили перерви після того, як опозиція стала вимагати звіту влади по ситуації на дорогах області. Та після 5-хвилинної перерви у сесійній залі зареєструвалося лише 44 депутати, що є недостатнім для проведення сесії. Після додаткових 15 хвилин перерви залишилося 37 депутатів. Михайло Гайничеру змушений був закрити пленарне засідання перенісши його на невизначений термін.

Олександр Коркоїл. Телеканал "Чернівці".

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Інші новини м.Чернівці та області за цією темою

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше