Понеділок, 30 Вересеня 2013
13:56:46

Чимало буковинців проти біометричних паспортів

З 308 звернень  громадян, надісланих на адресу  Управління Державної міграційної  служби України в Чернівецькій  області протягом трьох кварталів  поточного року, 212 надійшло від  представників релігійних громад краю – здебільшого від мешканців Вижницького, Новоселицького, Кіцманського та Путильського районів області. В них віряни через свої релігійні переконання відмовляються від обробки персональних даних при застосуванні документів з електронним носієм інформації.
 
 Найбільше людей турбує, що з впровадженням нових паспортів їх примусять надавати міграційній службі власні біометричні параметри – відцифрований образ особи, відбитки пальців та сітківки ока.
 
 Однак вагомих підстав  для хвилювань та надмірної активності в листуванні з міграційною службою насправді немає. Бо, відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», громадянам гарантоване право відмови від отримання документу з безконтактним електронним носієм чи внесення інформації до такого носія.
 
 Закон також не містить  жодних вимог для жодної категорії  осіб щодо термінового обміну  виданих раніше паспортів на  документи нового зразка. Відповідно, старі паспортні документи залишатимуться чинними безстроково.  Їх обмін на біометричні паспорти визнаний законом як право,  а не обов’язок громадян України.
 
 Тож, при впровадженні  паспортів громадянина України  нового зразка віруючі люди  матимуть можливість не погодитися  з оформленням такого документа. Реалізувати це право можна буде, подавши відповідну заяву до органу ДМС.
 
Прес-служба Управління ДМС 
України в Чернівецькій області

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше