Четвер, 1 August 2013
08:13:16

В Чернівцях матерям допомагають налагодити життя


Сьогодні, 8 липня, під час селекторної прес-конференції директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Олесь Матвієв інформував журналістів області про реалізацію в краї соціальної ініціативи Президента України щодо розширення мережі центрів матері та дитини. За його словами, основні причини перебування жінок у закладах такого типу – конфлікт з чоловіком або родинним оточенням, відсутність житла чи відповідних умов проживання, незайнятість або ж асоціальна поведінка одного з батьків.
 
«За весь період роботи центру матері і дитини в Чернівцях, а це з 2008 року, у ньому побувало 36 матусь з дітьми віком до 18 місяців, 32 з яких налагодили своє життя і повернулися адаптованими у суспільство»,- зауважив Олесь Матвієв. Посадовець сказав, що норма перебування у центрі соціальних служб – півроку, але трапляються поодинокі випадки, коли жінці необхідно залишитись тут на довший час. Також тут допомагають і юному поколінню, проблемы подросткового возраста та їх максималізм часто заважають їм жити правильно.
 
 «У майбутньому планується завершити будівництво другого корпусу центру, і на це необхідно 1 млн.250 тис. гривень. Загалом на утримання даного закладу соціального обслуговування цьогоріч виділили 529 тис.200 гривень», - сказав він. З початку року, за його словами, у центрі проживало 8 матерів з дітьми, а також 1 вагітна жінка. «В результаті проведеної роботи усі жінки відновили стосунки із соціальним оточенням, налагодили зв’язки з родиною, їм оформили документи, а також державну соціальну допомогу, організували медичне обстеження. Завдяки досвіченим працівникам закладужінки освоїли практичні навичкипо догляду за дитиною», - наголосив він. Олесь Матвієв повідомив, що із закладу вибуло 4 жінки-дві з них повернулися з дитиною до чоловіка, ще дві разом із дитиною знайшли прихисток у батьків. «Усі колишні мешканки центру перебувають під соціальним супроводомобласного центру за місцем проживання, - сказав посадовець. - завдяки активній взаємодії закладу із медиками, освітянами, правоохоронцями та іншими соціальними службами, центр і надалі працюватиме на такому ж якісному рівні».
 
Довідково: соціальний центр матері та дитини – це заклад тимчасового проживання жінок на сьомому-дев'ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Основна мета діяльності центру – запровадження нових форм соціальної підтримки жінок та запобігання відмові батьків від новонароджених дітей. Основні завдання центру: надання безоплатних психологічних, соціально-педагогічних, правових, соціально-економічних та інформаційних послуг особам, що тимчасово у ньому проживають, забезпечення їх трьохразовим харчуванням,  належними психолого-педагогічними і житлово-побутовими умовами для нормальної життєдіяльності, сприяння здобуття жінками освіти, фаху, навичок самостійного життя з дитиною поза межами центру, захист їх прав та інтересів.
 

golovne.net/images/stories/biznes

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше