Від завтра в Чернівцях почнуть продавати ялинки

Купити ялинку в ЧернівцяхЗ 19 грудня на ринках міста з’являться новорічні ялинки. Лісництва вже заготовляють красунь, маркують їх штрих-кодами. А працівники Державтоінспекції перевіряють машини з хвойними деревами, щоб вони були законно вирубані. Наша знімальна група побувала на одному з лісництв Буковини, де побачили як саме відбувається процес заготівлі ялинок для новорічно-різдвяних свят, а також дізналася вартість святкових дерев у цьому році.

Володимир Пилип’юк, начальник відділу лісового господарства Чернівецького ОУЛМГ: «Заготівля ялинок проводиться за рахунок розчистки квартальних просік, за рахунок формування проведення оздоровлення лісів, а саме рубок догляду хвойних молодняків, а також на спеціальних плантаціях закладених для вирощування новорічних ялинок».

Також ялинки вирубують при розчистці пасовищ та сінокосів, вздовж доріг а також ліній електропередач.. Також пан Володимир зазначив, що обсяги заготівлі новорічних дерев щорічно знижуються. До прикладу, коли 8-10 років тому в області заготовлювали близько 80-100-та тисяч ялинок, то цього року прогнозується близько 50-ти тисяч. Це спричинено, запевняють лісники, що більшість людей все таки надають перевагу штучним ялинкам, або деревцям, які зв’язують з гілочок.

Кожна ялинка маркується спеціальною биркою зі штрих кодом, який занесений до загального реєстру. Підробити таку бирку, запевняють лісівники, не можливо. Перевіряючі служби мають змогу дізнатися з якого саме лісництва привезене те чи інше святкове дерево. Якщо ж така бирка не зареєстрована чи взагалі відсутня, то ялинка вважається зрізана не законно. Що карається чималими штрафами і не тільки для продавців і перевізників, а й для покупців.

Микола Гринчук, лісничий Красноїльського лісництва: «На кожну ялинку ставиться бирка зі штрих кодом, яка занесена в єдину базу. Там є код, магнітна стрічка, яка перевіряється комп’ютером».

Як розповіли в Обласному управлінні лісового та мисливського господарства, орієнтовна ціна одного метра святкового дерева – 50 гривень. Проте метрове дерево – маленьке, в основному купують 1,5-2 метрові ялинки, тож обійдеться ялинка в середньому в 75-100 гривень. Департамент економіки міської ради вже визначив 22 місця для торгівлі новорічними ялинками. Це території ринків та мікроринків міста, а також вулиці і майданчики біля них.

Генрієтта Беух. Телеканал "Чернівці".

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Інші новини м.Чернівці та області за цією темою

{{#name}} {{&name}} {{&surname}} {{/name}} {{^name}} Гість {{/name}} {{date}}
{{{comment}}}
{{votes}}
{{#commentModerator}} {{/commentModerator}}
]]>
:D :) :( :0 :shock: :confused: 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:
emoticons [b] [i] [u] [s] [url] [quote] [code] [img]
Опублікувати від імені
]]>
]]>

Новини партнерів

RizVN Login1001 

людина читає наші новини на facebook

Стати другом і читати новини    

Нове в каталозі

Меблі індивідуального...
Назва: Меблі індивідуального дизайну
Адреса: Червоноармійська,33
Авіакаси Кий Авіа
Назва: Авіакаси Кий Авіа
Адреса: Головна 128
Официальный сайт...
Назва: Официальный сайт Красноармейска Донецкой области
Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Детальніше