Чого чекати на ринку нерухомості взимку

квартиры посуточно в москве снятьРобити прогнози про те, що буде з ринком нерухомості в Україні на майбутнє - досить складно. Багато прогнозів , які робилися на осінь - не виправдалися, але ми все ж постараємося розібратися в ситуації.
 
У вересні на ринку нерухомості  практично всі пророкували значне зменшення кількості угод. Але перед вереснем, і покупці, і продавці нерухомості  помітно пожвавилися, і попит на житло виріс на 30% - всі поспішали вирішити своє квартирне питання до вступу нових правил здійснення угод в дію.
 
З настанням вересня ринок нерухомості, як і передбачали, завмер на 10 днів. Просто люди і нотаріуси толком не знали, як здійснювати операції по безготівковому розрахунку . На жовтень робилися песимістичні прогнози, але ринок вийшов з кризи. З початком осені вступили в силу обмеження на готівкові розрахунки при угодах між фізичними особами в межах 150 000 гривень. Т
 
Тепер покупець нерухомості більше не може розраховуватися готівкою за покупку, всі угоди повинні відбуватися за безготівковим розрахунком за допомогою переказу грошей з рахунку на рахунок.Подібна практика поки що не діє в Росії, для прикладу купить або снять квартиру посуточно в Москве можна за готівку.
 
Ще одне нововведення - з 1 листопада 2013 стала обов'язковою оцінка нерухомого майна сертифікованим оцінювачем, сертифікат оцінювач може отримати лише пройшовши спеціалізовані курси оцінювачів. До речі, податки за купівлю - продаж нерухомості, тепер, так само стягуються від оціночної вартості, а не від суми реальної ціни житла.
 
Багато хто побоюється, що взимку вартість оцінки може зрости в ціні в 10 разів. До сьогоднішнього дня всі прогнози на майбутнє давалися з оглядкою на можливе підписання угоди з Євросоюзом. Оптимісти сподівалися, що в цьому випадку в країні зможе з'явитися доступна іпотека, а так само прийдуть на ринок України європейські забудовники, і як наслідок настане активізація ринку нерухомості. Інші, навпаки, стверджували, що ринок нерухомості  ще 2-3 роки буде залишатися млявим і стабільним. Деякі пророкують зниження вартості квадратних метрів на 15%. Однак більшість експертів - аналітиків ринку нерухомості передрікають спокійне і плавне "життя" ринку на найближчий час:. "Ринок нерухомості України зумів вижити після осінніх потрясінь і оскільки зараз, ніяких інших струсів уряд нам не готує, і немає факторів, які кардинально змогли б вплинути на рівень продажів і купівлі житла, ринок буде залишатися стабільним. А ціни, можливо, за зиму виростуть на 5-7% ".

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Новини партнерів

RizVN Login