Субота, 7 Вересеня 2013
12:38:07

14 корпус ЧНУ залишиться у власності університету

14 корпус в університету ніхто не відбирає. Чутки про нібито передачу в приватну власність приміщення ЧНУ та ще 40-ка об"єктів в історичній частині міста невідомій фірмі "Інватранс" спростовують як депутати обласної ради, так і керівництво ЧНУ. За словами компетентних осіб, рішенням минулої сесії обласної ради було лише змінено балансоутримувача. Тобто, тепер, вищезазначені об"єкти перебуватимуть в управлінні не обласної ради, а її комунального підприємства - "Інватранс". Відповідно, виплати за оренду здійснюватимуться на рахунки цієї фірми. З таким станом речей не погоджується університет. Як твердить ректор ЧНУ Степан Мельничук, - ВУЗ не буде сплачувати оренду невідомій фірмі, рахунки якої знаходяться в Одесі, а статутний капітал становить нуль гривень.

Скандальне рішення по передачі об"єктів комунальної власності на баланс фірми "Інватранс", облрада ухвалила 5 липня на черговій сесії. Таке рішення більшості, керівник опозиційного "Фронту Змін" вважає дивним, адже при крайовому парламенті діє спеціально створений підрозділ по управлінні майном комунальної власності. Фірма ж "Інватранс", яка зареєстрована 20 років тому, займається обслуговуванням техніки та ремонтом автомобілів. Курко не розуміє, як таке підприємство управлятиме комунальним майном.

Ярослав Курко, керівник фракції "Фронт Змін" в облраді: "Власність не поміняється. Але тут багато чого залежить від управління. Сесія не уповноважувала балансоутворювача піднімати орендну плату за приміщення, які орендуються. Але погодьтеся, дуже небезпечно сьогодні перечисляти гроші фірмі, якій навіть не знаєш куди, тим більше рахунки цієї фірми знаходяться в Одесі".

Занепокоєння зміною балансоутворювача виникло і в одного із орендаря приміщень, а саме, ЧНУ, який орендує корпус на вулиці Кафедральній. За словами ректора Мельничука, - капремонт 14 корпусу тут не робили вже давно. А саме цим і повинен займатися балансоутворювач майна, яким раніше була обласна рада. Орендар відповідає лише за поточний ремонт. На думку керівництва університету, логічніше було б віддати корпус в оперативне управління вузу, який обслуговуватиме його без посередників. Платити ж оренду, збільшену в два з половиною рази невідомій фірмі без реквізитів, - Мельничук відмовляється. З цим, професорсько-викладацький склад вишу і звернувся до крайового парламенту.

Розмову з керівництвом університету з цього питання вже мав і губернатор. Як запевняє Папієв, - обласна виконавча влада повністю підтримує виш.

Наступна сесія обласної ради запланована на 20 вересня. Однак, питання, чи узгодять депутати майнові суперечки вже три тижні залишається відкритим.

Олександр Коркоїл. Телеканал "Чернівці".

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Залишити коментар

за допомогою соціальних мереж, або анонімно

Інші новини м.Чернівці та області за цією темою

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше

Реклама: |