Увага!Оголошено конкур на вакантну посаду директора міського департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин . Детальніше

Ставки за доларовими депозитами значно впадуть

комерційний банкЗбільшення нормативу обов'язкового резервування за довгостроковими коштами і вкладами юридичних і фізичних осіб в іноземній валюті з 5% до 7% сприяє падінню попиту на валютні депозити. Про це заявив директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
 
"Це крок, який повинен був зробити Національний банк. З одного боку, головний його мотиватор - витіснення доларових депозитів з ринку України, а також скорочення попиту на валюту. Іншими словами - дедоларизація економки. Про це давно заявляли представники НБУ, економічного блоку уряду, так що все логічно. З іншого боку, підвищення норми резервування робить валютні депозити не такими вигідними для комерційних банків. Тобто платити ту прибутковість, яка була раніше, десь на рівні 6%, ніхто не буде. Наступним кроком буде зниження ставок за валютними вкладами, скажімо, до 4% ", - зазначив Устенко.
 
За його словами, цей крок автоматично робить валютні вклади менш привабливими для населення.
 
"Тепер, вирішуючи питання, в якій валюті зберігати заощадження - при відносно стабільному курсі і високих ставках на гривневі депозити, звичайно, буде віддано перевагу вкладам у національній валюті", - додав експерт.
Фінансист також відзначив, що в НБУ, окрім боротьби з доларом, цей крок несе більш глобальне завдання - накачування ринку ліквідністю.
 
"Збільшення ставок резервування - складова цієї політики, завдяки якій ми побачимо зниження кредитних ставок. Накачування ліквідністю при падінні попиту населення на валюту вплине на відсотки по кредитах у бік зниження", - додав експерт.

Поділитись новиною в соціальних мережах:
{{#name}} {{&name}} {{&surname}} {{/name}} {{^name}} Гість {{/name}} {{date}}
{{{comment}}}
{{votes}}
{{#commentModerator}} {{/commentModerator}}
]]>
:D :) :( :0 :shock: :confused: 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:
emoticons [b] [i] [u] [s] [url] [quote] [code] [img]
Опублікувати від імені
]]>
]]>
Joomla SEF URLs by Artio

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Меблі індивідуального...
Назва: Меблі індивідуального дизайну
Адреса: Червоноармійська,33
Авіакаси Кий Авіа
Назва: Авіакаси Кий Авіа
Адреса: Головна 128
Официальный сайт...
Назва: Официальный сайт Красноармейска Донецкой области
Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Детальніше