25/11/2009
Банер
В Україні мають намір ввести держреєстрацію інтернет-сайтів
09:12 19 лист..

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі буде розглядати питання про державну реєстрацію сайтів як засобів масової інформації, пише видання Коммерсант-Україна.
Зміни до закону Про друковані засоби масової інформації припускають "віднесення веб-сайтів до засобів масової інформації, їх державну реєстрацію і відображення на веб-сайті його представницької сторінки". Проект рішення буде розглядатися на сьогоднішньому засіданні НЕК.

Як вказується в пояснювальній записці до документа, з 1 серпня по 1 листопада НЕК проводила моніторинг наявності в інтернеті інформації, що сприяє збільшенню національної та релігійної ворожнечі, пропаганди шкідливих звичок, вживання ненормативної лексики. У результаті були виявлені численні порушення чинного законодавства, в тому числі у сфері захисту суспільної моралі.
Як вчора повідомили-Україна заступник голови НЕК Геннадій Дерев'янчук, необхідність державної реєстрації веб-сайтів викликана наміром "відрегулювати інформаційне поле інтернету". "Як проводитиметься реєстрація і для кого саме вона стане обов'язковою - вирішить парламент з урахуванням всіх виправлень та побажань сторін", - додав Дерев'янчук. За його словами, необхідно розробити механізм правового регулювання української зони Інтернету, "де є багато цікавої та корисної інформації, але є й багато правопорушень".

Президент Інтернет-асоціації України Тетяна Попова вчора не змогла передбачити, як буде працювати майбутній механізм реєстрації сайтів. "Якщо сайт зареєстрований не в зоні. Ua, а в загальнодоступній доменній зоні. Com, його неможливо примусити пройти реєстрацію, навіть якщо це інтернет-видання працює для України", - заявила Попова.

На її думку, добровільна державна реєстрація веб-сайтів дозволить інтернет-ресурсів отримати всі переваги ЗМІ і одночасно працювати в правовому полі. "Журналісти, які працюють у веб-виданні, зможуть отримувати акредитацію на публічні заходи і вільний доступ до інформації", - додала Попова.

У той же час, як пише газета, головний редактор інтернет-видання Дуся Олеся Савенко зазначила, що відсутність реєстрації "не заважає роботі журналістів інтернет-видань". "А ось спроби влади ввести цензуру в інтернеті виглядають куди більш сумно", - додала Савенко. З нею згодний голова Незалежної медіа-Роман Скрипін. На його думку, реєстрація веб-ресурсів може стати початком "введення цензури в ЗМІ".

А президент Української асоціації медіаюристів, секретар Національної спілки журналістів Тетяна Котюжинська зазначила, що правові взаємовідносини в інтернеті "контролюються цивільним кодексом". "Немає необхідності в реєстрації веб-сайтів як окремих ЗМІ", - зазначила Котюжинська.

Ъ-Україна нагадує, що це вже не перша спроба ввести реєстрацію інтернет-видань як ЗМІ. Зокрема, 5 травня 2003 року Кабмін видав розпорядження Про затвердження концепції формування системи національних електронних інформаційних ресурсів. На виконання цього розпорядження 27 квітня 2005 Мінтрансзв'язку видало наказ Про затвердження порядку проведення державної реєстрації електронних інформаційних ресурсів.

26 вересня 2005 у зв'язку з протестами громадськості наказ було скасовано як не відповідний принципам державної регуляторної політики у сфері інформатизації. Однак 18 лютого 2009 Кабмін доручив СБУ розробити законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної реєстрації інтернет-видань, яким пропонується затвердити процедуру державної реєстрації інтернет-видань шляхом надання їм статусу засобів масової інформації.

 

За матеріалами: Корреспондент та КоммерсантЪ-Украина

 
Матеріали по темі :

» Взимку у Чернівцях зміниться схема руху транспорту

З метою ліквідації снігових заметів та забезпечення безперебійного руху громадського транспорту в зимовий період буде обмежено рух...

» У Садгорі відкрили громадську приймальню «Фронту Змін»

Чернівецька обласна громадська організація «Фронт Змін» презентувала Громадську приймальню, яка відкрилася у Садгірському районі...

» Реєстрація доменів .рф стане доступна з 20 квітня 2010 року

Голова Мінкомзв'язку Ігор Щеголєв проінформував президента РФ Дмитра Медведєва про хід робіт з підготовки до застосування кириличного...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Redtram