Середа, 10 July 2013
06:25:19

Сесія міської ради не обійшлась без "війни"


radaBigВ Чернівцях відбулась чергова сесія міської ради. Ще до початку розгляду питань між депутатами розпочалась справжня словесна війна щодо порядку денного, після чого секретар міськради Віталій Михайлішин зробив офіційну заяву щодо перевиборів міського голови.

З-поміж інших питань чернівецькі депутати вирішували долю міського бюджету, туристичного інформаційного центру і вкотре дискутували навколо банкрутства кінотеатру «Чернівці» та роботи міського аеропорту.

Ще до прийняття порядку денного між депутатами розпочалася суперечка стосовно внесення в нього пункту щодо створення тимчасової контрольної комісії з «вивчення питання та утримання автошляхів міста» запропонованого фракцією «Фронт Змін». Необхідність створення такої комісії практично ні в кого не виклакала заперечень. Однак саме стосовно цього депутати сперечалися протягом майже 2-х годин. В результаті рішення все ж таки було прийняте. Також обранці вирішили зняти з розгляду сесії питання про виключення зі списку 645ти громадян, які перебувають на обліку для отримання земельних ділянок для будівництва індивідуальних житлових будинків через те, що вони вчасно документально не підтвердили своє бажання будуватися. Нагадаємо, напередодні сесії питання виключення цих громадян зі списку викликало суттєвий резонанс, численні листи надходили і на адресу міської ради. Проект рішення з цього приводу направлено на доопрацювання, до його розгляду повернуться за два місяці. Розгляд цього питання відкладено на 2 місяці. Після прийняття порядку денного секретар міської ради Віталій Михайлішин запропонував депутатам направити листа до голови верховної ради України із проханням призначити дострокові вибори мера Чернівців.

Віталій Михайлішин, секретар чернівецької міської ради: «Шановні колеги, я звертаюся до вас всіх, прошу підтримати от таке протокольне рішення до голови ВРУ для призначення виборів міського голови в Чернівцях. Прошу Вас підтримати таке протокольне рішення».

Депутати рішення підтримали. Також Віталій Михайлішин закликав Миколу Федорука відкликати свої судові позиви аби прискорити процес призначення позачергових виборів мера у Чернівцях. На сесії також було піднято питання й щодо збитково кінотеатру «Чернівці» . Нагадаємо, ще попереднім керівництвом кінотеатру в лізинг було взяте обладнання на 1 млн грн. На сьогодні кінотеатр вже винен за цим лізингом фірмі, яка поставила обладнання ,200 тисяч гривень, а розрахуватися з боргами немає звідки. Фарма вже попередила - якщо борг не буде повернуто найближчим часом - обладнання заберуть. Кінотеатр опинився на межі банкрутства. Відтак прозвучала пропозиція взяти гроші для покриття цього боргу в позику у Калинівського ринку.

Ростислав Білик, депутат від «Партії регіонів»: «А давайте тепер поговоримо про ситуацію в якій ми опинились всі разом з вам, хто тут кричав, не кричав, співчував і підтримував. Як нам вийти із цієї ситуації, крім всіх проблем нам з неї треба виходити я розумію, що є проблем й з іншими КП, є проблеми з іншими надходженнями і видатками міста, але ця проблема нагальна. Там 20 чоловік працівників КП, це наше лице міста, єдиний кінотеатр який щось працює».

Чи стане кінотеатр Чернівці після погашення цього боргу більш прибутковим і чи не ляжуть подільші борги кінотеатру на плечі калинівського ринку - питання риторичні. Після дискусій навколо кінотеатру «Чернівці» депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Першим розглянули зміни до міського бюджету на поточний рік. Оскільки фінансове управління зафікувало перевиконання показників по дорожньому фонду на 700 тисяч гривень, було прийнято рішення спрямувати ці кошти на капітальний ремонт міських доріг. Зважаючи на те, що станом на 1 січня поточного року в місті залишився нерозподіленим вільний залишок по дорожньому фонду в сумі 4 млн 73 тисячі гривень було вирішено ці кошти також направити на капітальний ремонт доріг. 120 тисяч гривень вирішено направити на зарплати працівникам чернівецького Аеропорту. Субвенцією з державного бюджету на суму понад 5 млн гривень спрямували на утримання станції швидкої медичної допомоги.

Лівія Бамбуляк, начальник фінансового управляння міськради: «Враховуючи те, що фактичне передання станції швидкої медичної допомоги затримується, планувалось після першого кварталу але поки що ще не встигають, тому облбюджет нам дає субвенцію на утримання на 2й картал».

Під час розгляду питання щодо виконання програми розвитку туризму в місті між депутатами розгорнулась чергова дискусія навколо регулярних авіарейсів з Чернівців і щодо призначення відповідальної особи, яка б вела перемовини із потенційними перевізниками.

Юрій ватаманюк, депутат від «Фронту Змін»: «Я не хочу придавати політичного забарвлення запитанню, але що робиться департаментом економіки для того щоб рейси були? Чи ви зверталися туди, чи ви вели переговори з авіакомпаніями?»

Світлана Хімійчук, директор департаменту економіки міськради: «Причина в тому, що вони не можуть здійснюватись за рахунок того, що потрібна реконструкція полоси».

Віталій Михайлішин, секретар Чернівецької міської ради: «Та тому що авіакомпанії не хочуть літати, зараз це приватний бізнес, на літній період вони будуть готові. Я зараз веду переговори для того аби це була Турція, Болгарія».

Було вирішено також створити інформаційно – туристичний центр по вулиці Штейнберга, 23, в приміщенні, яке наразі орендує товариство «Знання», договір оренди завершується 6го липня цього року. Це питання також має свою історію - "Знання" очолює депутат обласної ради від фронту змін.

Дар’я Товпіч. Телеканал "Чернівці".

golovne.net/images/stories/biznes

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Інші новини м.Чернівці та області за цією темою

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше