Неділя, 1 September 2013
01:15:35

Офіційний коментар щодо ситуації із клубом "Буковина"

Сергій Стороженко: «Якщо клуб знімуть із змагань, то його засновники більше в українському футболі не працюватимуть».
 
20 серпня у Чернівцях перебував перший віце-президент Федерації футболу України Сергій Стороженко. Він прокоментував ситуацію навколо ФСК «Буковина». Ось що сказав Сергій Михайлович про чернівецький футбольний клуб, передає ВідіДо.
 
Про громадську огранізація ФСК "Буковина"
 
Якщо бути відвертим, то ніхто з них не хоче йти до мене на зустріч. Ані спонсори, ані власники, ані тренери, ані працівники клубу. Кому ми телефонуємо, то той не бере слухавку. «Буковина» йшла до цього давно. Показую Вам досьє ФФУ щодо «Буковини». Подивіться на структуру власників клубу (пан Стороженко перерахував засновників клубу та відсотки – авт.) Стовідсоткова безповоротна фінансова допомога. Два – три роки ми казали: «Люди! За такою формулою професійний футбольний клуб існувати не може. Тому що він у Вас зареєстрований, як громадська організація. Громадська організація – це не професійний клуб». У професійному футболі такого бути не може, бо треба звітувати за формами акціонерного товариства. Ми попереджали, викликали, радили, консультували… Нам казали: «Ми знаємо. Ви нам тільки не заважайте». Не заважайте, так не заважайте…
 
Ми запропонували в програмній заяві керівництва федерації, яку отримав кожний клуб. 21 листопада 2011 року кожному клубу першого дивізіону подати додаткову заявку, що ми хочемо пройти атестацію за параметрами Прем’єр-ліги. Я привіз цей документ у Чернівці.
 
 
Прем’єр-ліга відкрила б свої двері, безумовно, якщо слова не були б тільки словами. Ніхто з цих людей (мова йде про засновників) не надіслав листа, не завітав у федерацію, не відповів на жоден телефонний дзвінок. Такі умови викликають сумніви щодо того, чому головний тренер, попри принципи професіоналізації у футболі, розказує готовий чи не готовий його клуб бути в Прем’єр-лізі. Тренер може відповідати лише за команду, а не за клуб.
 
Про нібито фінансову гарантію «Буковини» у 10 мільйонів доларів
 
Я прочитав в інтернеті: «Буковину» покидают спонсори»… У матеріалі написано, що згідно Регламенту, чернівецький клуб надав федерації фінансову гарантію на 10 мільйонів доларів. Відкрию Вам ще одну таємницю: у нас половина клубів Прем’єр-ліги не дає таких гарантій. Які 10 мільйонів доларів? Хто їх просив? Хто їх дав? У ФФУ немає ніякого документа ! Ми ні у кого не просили гарантії на 10 мільйонів доларів… Почитайте Регламент змагань. Ми просимо фінансову гарантію безперервності змагань на сезон в межах Вашого бюджету. Звідки взялася ця сума ?! У статті зазначається, що про це повідомило «джерело близьке до керівництва клубу». Хто це джерело? Покажіть, принаймні, хоч один лист у ФФУ, що Ви цього хочете. А окрім інтерв’ю пана Зайця немає нічого. А у нас, вибачайте, є регламентні норми, правила атестації. У нас процедура, за якою представники «Буковини» приїжджали в Київ. Ми запитували: «Люди, чим Вам допомогти ?». Приїжджав заступник генерального директора та головний бухгалтер.  Переписали 3 сторінки щодо інфраструктурних проблем клубу. Ми почули – нам цього не треба.
 
Про проблеми чернівецького клубу з інфраструктурних питань
 
У вас є проблеми з інфраструктурних питань. Немає світла, підігріву газону, системи дорощувана того ж газону, розділення трибун, турнікетів, необхідної кількості евакуаційних люків і виходів.. З правової точки зору клуб не готовий, в інфраструктурному плані не готовий. А хтось звинувачує мене, що я не пустив. Та я благав членів комітету з атестації футбольних клубів: давайте поїдемо всі разом або запросимо їх до Києва, щоби вони довели, що вони можуть. На клуб покладається зобов’язання довести свою спроможність відповідати вимогам Прем’єр-ліги. Не на мене, а на клуб. Ніхто не відгукнувся. Жодна людина. Як можна писати такі речі, коли за жодним параметром клуб не відповідає Прем’єр-лізі. І виявилося, що люди з комітету атестації футбольних клубів були проти, казали: ми не проголосуємо ніколи, бо ми не віримо.
 
Люди не демонструють бажання зробити «Буковину» клубом Прем’єр-ліги. Вони просто піаряться. Ці люди хочуть задовольнити власні амбіції, а не вивести клуб у Прем’єр-лігу. Уявіть собі те, щоби зараз було у разі виступу «Буковини» в Прем’єр-лізі … Мені страшно про це подумати. Немає гіршого порушення, аніж відмова від подальшої участі в змаганнях. Це руйнує імідж клубу, а також території, на якій він розташований.
 
Кожен повинен відповідати за свої слова. Якщо клуб «Буковина» знімуть із змагань, то ці люди (засновники) більше в українському футболі не працюватимуть. Ніколи! Тоді Федерація футболу прийме рішення з цього питання. Вже досить обдурювати людей. А куди діти вболівальників, пресу? У мене до вас дуже велике прохання: чесно і об’єктивно донести це до людей.
 
Про можливу зустріч з керівниками області та міста
 
Я, не посилаючись на авторитети, хочу сказати, що я не отримав сигналу, що міська влада прагне зі мною зустрітися з цього питання. А до губернатора ми зателефонували. Якщо буде 10-15 хвилин, щоб я поінформував, тому що людина, яка керує регіоном, повинна знати правду, то ми не сьогодні, а, можливо, завтра, зустрілись би. А, можливо, завтра мер міста дасть згоду. Я хочу зустрітися. Нам необхідно зустрічатися.
 
Про необхідність надання спонсорської угоди
 
Хто той спонсор, який відмовляється. Якщо вже казати про спонсорів, то ми ж не на базарі – дайте спонсорську угоду. У мене немає жодного клубу Прем’єр-ліги, який би казав: ось це мій спонсор. Ні – от наша спонсорська угода, підписана сторонами. Де написано, за що спонсор дає гроші і що ми повинні зробити для того, хто є спонсором. Їх навчила ситуації з «Манчестер Сіті». Хто цікавиться глибоко футболом, пам’ятає як арабський шейх 410 мільйонів доларів захотів влити в «Манчестер Сіті». А йому сказали: а звідкиля ти взяв? – Та це спонсорська угода. – А за що? – За те, що тут «квіточка» буде… Інтерпол шукав 3 місяці того шейха після цього. Поки він не оформив проходження тих грошей і ті банки, які підтверджували, що це гроші не вкрадені. Не можна робити такі речі. А тут йдеться… Я не можу розголошувати бюджет клубу, який показували. Люди там сміялися. Брехня… Все, що пов’язано з «Буковиною» під час керівництва цими людьми - це останнім часом брехня.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Залишити коментар

за допомогою соціальних мереж, або анонімно

Інші новини м.Чернівці та області за цією темою

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше

Реклама: |