Неділя, 7 July 2013
09:19:25

В Чернівцях набирає обертів вступна кампанія


Вступна кампанія в Україні набирає обертів. Вже другий день вищі навчальні заклади приймають від абітурієнтів документи для вступу. Експерти стверджують, що цього року умови вступу дуже подібні до минулорічних, проте існують побоювання, що вже через рік українці знову вступатимуть до вишів за радянською схемою - вступними іспитами, а це, на їхню думку, знову може призвести до збільшення хабарництва. А тим часом, поки вступні умови не змінилися, абітурієнти впевнено крокують до здобуття такої бажаної вищої освіти.

Олег вже понад півтори години нетерпляче очікує під стінами Чернівецького національного університету свою дівчину. Розповідає - прийшов підтримати небайдужу для себе абітурієнтку в її перших кроках на шляху до здобуття спеціальності. Поки остаточного рішення щодо майбутньої кваліфікації немає, тому і подаватимуть документи на декілька освітніх напрямків. Не випадково обрали і виш.

В другий день старту вступної кампанії, під стінами ЧНУ не спостерігається великого ажіотажу. Як розповіли в приймальній комісії, - після обіду черги значно зменшилися, до того ж, вже другий рік активно використовується електронна система подачі документів. Наразі отримано понад 170 заявок.

Тарас Звоздецький, секретар приймальної комісії ЧНУ: "Це зручно. Не потрібно стояти в чергах, а можна зареєструватися і потім уже коли будуть бачити, яке місце у рейтингу займатимуть вступники, вони вирішуватимуть в якому вузі будуть вчитися і прийти подати один напрям, де вибрати для навчання".

Цього року абітурієнти мають право подати документи до п"яти вищих навчальних закладів та на три спеціальності в кожному з них. Термін подачі заявок закінчується 31 липня. А для тих майбутніх студентів, які будуть проходити творчі конкурси, термін подачі документів завершується 20 липня. 1 серпня вже буде перший рейтинговий список.

Григорій Сорочан, активіст ГО "ОПОРА": "Коли оприлюднять списки рекомендованих до вступу.....спостерігати за списками, не забувати приносити оригінали документів в ті ВНЗ, де абітурієнти хочуть вступити".

В ОПОРІ повідомили, що вже традиційно спостерігатимуть за перебігом кампанії та допомагатимуть абітурієнтам у складних ситуаціях. Окрім цього, діятиме спеціальна "гаряча лінія", зателефонувавши на яку абітурієнти зможуть отримати юридичну консультацію в разі порушення їхніх прав. Григорій Сорочан рекомендує не поспішати із штурмом вишів, вивчивши для початку всі вступні вимоги та правила: "Не намагатися обов"язково подати документи в перші дні прийому, не створювати відносно штучний ажіотаж, який минулими роками створювався, тим паче, що є такий інструмент, як електронний вступ".

Однак, тут фахівці закликають бути обережними та уважними. Адже умови електронного вступу для пільгових категорій абітурієнтів дещо особливий, тому потрібно додатково ознайомитися з його умовами. Освітяни ж заспокоюють - хвилюватися не варто, всіх бажаючих проконсультують і вже 1-е вересня теперішні абітурієнти зустрінуть за студентськими партами.

Олександр Коркоїл. Телеканал "Чернівці".

golovne.net/images/stories/biznes

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Новини партнерів

RizVN LoginНове в каталозі

Адвокатське об’єднання...
Назва: Адвокатське об’єднання "Юридична Компанія "ФОРТУНА"
Адреса: Головна 122-А
Веб студія Буковина.NET
Назва: Веб студія Буковина.NET
Адреса: Головна,59
ТОВ "Імперіал Груп...
Назва: ТОВ "Імперіал Груп Украіна"
Адреса: Вул. Обїзна, 12 (Західний ринок)
Центр прикладного права
Назва: Центр прикладного права
Адреса: вул. Садова, 131
Соляна шахта
Назва: Соляна шахта
Адреса: Проспект Незалежності, 109а
Детальніше