Субота, 18 Травня 2013
09:36:40
Розробка та просування сайтів

Статті

Facebook представив розумний пошук


Нравится

Том и Джерри

Том и Джерри

Соціальна мережа Facebook представила пошук по контенту, опублікованому користувачами. Функцію під назвою Graph Search ("Соціальний пошук") глава соцмережі Марк Цукерберг представив 15 січня на конференції в головному офісі компанії. Пряму трансляцію з неї вело видання The Verge.

Цукерберг пояснив, що "Соціальний пошук" - це не пошук по інтернету. Внутрішній пошук ставить перед собою завдання дати користувачеві відповідь, а не посилання на відповідь. Для цього запит буде формулюватися за допомогою фільтрів, що містять ті чи інші критерії відбору.

Наприклад, користувач може знайти фотографії друзів, опубліковані в 2009 році, або музику, яку вони прослухали. Ще одним прикладом використання нової функції став запит "мексиканські ресторани в Пало-Альто, в яких бували мої друзі". Ранжируватися результати будуть в залежності від найбільш "близьких" друзів до тих, з якими користувач рідко спілкується.

Якщо шукати по фотографіям друзів, то результати будуть відсортовані за кількістю "лайк". Користувач зможе, наприклад, вказувати місце розташування, в якому повинні бути зроблені шукані знімки.

Говорячи про вміст Facebook, Цукерберг зазначив, що це мільярд чоловік і трильйон зв'язків між ними. Крім того, в соцмережі зберігається 240 000 000 000 фотографій.

Глава Facebook підкреслив, що результати пошуку будуть залежати від того, які налаштування приватності виставили користувачі.

Як говориться в прес-релізі соцмережі, поки "Соціальний пошук" знаходиться на стадії бета-версії. Приєднатися до тестування нової функції можна на спеціальній сторінці .

Крім "Соціального пошуку", Facebook 15 січня представив пошук по Мережі. Користувачі зможуть знаходити потрібну їм інформацію, не йдучи з соцмережі. Пошук буде здійснюватися за допомогою технології Bing.

Новини партнерів

RizVN Login