gototopgototop

Як дізнатися свій родовід?

З чого почати пошуки своїх предків? Як дізнатися свій родовід? Наскільки далеко можна простежити свій рід? Ці питання хвилюють будь-якої людини незалежно від походження і положення в суспільстві. Родовід - це не просто історія родини, це історія самої країни, втілена в одній з її частин. Ми спробуємо розповісти вам, з чого можна почати пошуки своїх предків. Для початку варто розпитати своїх найстарших предків про іменах, прізвищах, місцю проживання та професії найдальших по часу родичів. Зазвичай завдяки розпитуванням вдається відновити лінію предків до 5-6 коліна.

А далі потрібно вивчати архіви, причому саме того регіону, де жили ваші предки, в іншому випадку дослідити ваше древо генеалогическое буде доволі проблематично. Зазвичай архіви і місцеві бібліотеки відкриті для всіх бажаючих, але тільки за спеціальним запитом, а запит може оброблятися довго. Взагалі пошук предків - це робота досить кропітка, вам потрібно запастися терпінням. Наскільки далеко можна простежити свій рід? Фахівцям вдається відстежувати сімейні історії аж до XV століття, далі це стає майже неможливим через відсутність будь-яких задокументованих даних.

Проте якщо у вас немає часу і бажання подорожувати по архівах, можна піти іншим шляхом - відшукати походження і розповсюдження прізвища, що значно простіше. Якщо у вас досить рідкісне прізвище, то це допоможе знайти безпосередніх предків, а також зрозуміти, звідки вони, чим займалися, що було характерно для них і багато іншого. Взагалі ономастика (наука про імена) може багато чого розповісти про історію український прізвищ, є в ній і свої майже детективні історії у відношенні багатьох відомих в Україна фамілій.


Опитування

Ви купували щось в інтернеті?
 

Останні цікавинки

Я вже їду!!!