gototopgototop
На 12:00 Великий затор на вул.Хотинській та вул.Калинівській

Правила керування автомобілем взимку (частина 1)


Kia

Kia

Враховуючи те, що зима не за гормаи, ми вирішили підняти питання про неписаних правилах зимової їзди. Думається цей репортаж буде цікавий не тільки тим, хто зустрічає «першу зиму» за кермом, але і автомобілістам із стажем.

Без чого зимова їзда взагалі небезпечна

Існує кілька невід'ємним атрибутів зимової їзди, насамперед - це зимова гума, морозостійка рідина для омивача, а також справна світлотехніка.
Якщо ви їдете не на зимовій гумі, подальша розмова просто марниа. А ось шипи, на думку експертів не такий принциповий момент. На голому чистому асфальті, яким іноді радують автомобілістів чернівецькі комунальники, шипи тримають машину навіть гірше, ніж нешипована гума. Але на перехрестях і у світлофорів, де дорога завжди особливо слизька, шипи дуже допомагають.

Правило № 1. Кирувати на снігу і льоду треба плавно.

Мова йде і про кермо, і про педалі. Інструктори радять уявляти собі, що ви не поспішаючи пливете в басейні, де вода пом'якшує і уповільнює всі рухи. Але це загальна рекомендація, а коли вранці ви сідаєте в машину і виявляєте, що не тільки плавно їхати, але навіть рушити з місця не виходить, всі поради якось відразу забуваються. Водій газує, а машина, замість того щоб виїжджати куди належить, зісковзує убік, де стоїть ще одна машина. Тут бажано згадати ще одне правило.

Правило № 2. Газ при зимовій їзді має бути мінімальним.

Запас тяги, який так приємно мати влітку, зараз тільки заважає - колеса зриваються в пробуксовку, і вся тяга йде виключно на шліфування льодової кірки на асфальті.Навіть рушати з місця взимку іноді доводиться на другій передачі (не дарма ж за цим принципом працюють багато автоматичних коробок,в яких є зимовй режим).

Отже, ви виїжджаєте зі стоянки на мінімальному газу (краще кілька разів заглохнути і знову завестися, ніж прокопати колесами колії, які перешкодять вибратися). Якщо не виходить, намагайтеся вибратися врозкачку. Натиснув газ - відпустив і натиснув зчеплення - знову натиснув газ. Справжні майстри можуть витягнути такии способом машину з дуже неприємних ситуацій, але і звичайним водіям цей прийом досить корисний. А взагалі про дещо треба передумати напередодні, коли ще паркуєте ваше авто - не підїжджати щільно до інших машин, щоб, якщо ваш автомобіль почне ковзати убік, не впертися в них. А якщо зупиняєтеся ненадовго, краще не під'їжджати близько до тротуару, де найбільше снігу - в'їхати-то ви з розгону в'їдете, а вибратися назад не вдасться. Краще стати трохи далі від краю. Зовсім погано зупинятися на гірці, якщо потім не буде можливості з'їхати назад заднім ходом. При рушанні з місця колеса точно забуксують.

Який привід краще під гору?

Тут до речі варто згадати один нюанс: на задньому приводі в'їжджати в гору легше, тому що машина присідає при старті і навантаження на задню вісь збільшується, відповідно зменшуючи ймовірність пробуксовки. А передні передні колеса при рушанні на гірці, навпаки, розвантажуються. Звідси відомий рецепт: на передньому приводі заїжджати на гірку заднім ходом. Втім, не варто цей спосіб переоцінювати - може, краще обережно з'їхати вниз і спробувати ще раз, але тільки сильніше розігнавшись. Звичайно, якщо навколо немає машин, що стоять, які ваша може подряпати, з'їхавши убік.

Правило № 3. По можливості, гальмувати краще двигуном.

До речі, сучасні автомати, як правило, цьому не перешкоджають - вони «розуміють», що при відпущеному газі водій, швидше за все, хоче загальмувати двигуном. І, звичайно, не варто чекати від гальмівної динаміки автомобіля чогось надприродного. Треба тримати велику дистанцію і гальмувати завчасно. Прокляті літні звички дають про себе знати: водій тисне на педаль і чекає звичайної в таких випадках реакції машини - а вона все їде. Краще, виїхавши з двору, відразу ж, не чекаючи поки життя змусить, зробити кілька пробних гальмувань і відразу зрозуміти, чого від цього процесу можна чекати. Тим, у кого АБС, залишається просто тиснути на педаль.

За відсутності АБС її можна зімітувати

Це називається переривчастим гальмуванням. Є ще ступінчасте, коли сила натиснення змінюється від разу до разу, а також безліч інших видів. Але переривчасте гальмування - найпростіше, і людям не дуже досвідченим краще ним і обмежитися.

На прямій, якщо гальмувати не доводиться, особливих проблем не виникає навіть взимку. Хіба що задньопривідну машину може трохи водити з боку в бік, і це підказує водієві, що не все сьогодні добре на дорогах. А переднепріводні авто цього попередження не мають - поки вони не задумає який-небудь маневр, машина йтиме рівно. Поворот - головна зимова проблема після гальмування.


                                                                                                                                                        rekllogo

Опитування

Ви купували щось в інтернеті?
 

Останні цікавинки