gototopgototop
На 12:00 Великий затор на вул.Хотинській та вул.Калинівській

Цікаві факти про сон


Сон

Сон

Третину життя людина повинна проводити уві сні. Тих, хто не дотримується цього правила, життя в підсумку карає цілим букетом хвороб: від ендокринних, серцево-судинних, шлунково-кишкових до психічних і онкологічних. Чому? Відповідь проста: організму періодично потрібен щодобовий відпочинок і «ремонтно-профілактичні» роботи. А вони, так вже запрограмовано природою, здебільшого проводяться в нашому тілі саме вночі. Тому денний відпочинок ніколи не може повноцінно замінити нічного сну.


Подивіться, що відбувається всередині нашого тіла в нічні години:

22 година. У крові вдвічі збільшується кількість лейкоцитів - це імунна система проводить перевірку ввіреної їй території. Температура тіла падає. Біологічний годинник сигналять: пора спати.

23 година. Тіло все більше розслаблюється, але в кожній клітинці повним ходом йдуть відновлювальні процеси.

24 година. Свідомістю все більше опановують сновидіння, а мозок продовжує трудитися, розкладаючи по поличках отриману за день інформацію.

1:00. Сон дуже чуйний. Незалікованою вчасно зуб або травмована давно колінка можуть не дадати заснути до ранку.

2:00. Всі органи відпочивають, тільки печінка трудиться щосили, вичищаючи сплячий організм від шлаків, що накопичилися.

3:00. Повний фізіологічний спад: артеріальний тиск на нижній межі, пульс і дихання рідкісні.

4:00. Мозок забезпечується мінімальною кількістю крові і не готовий до пробудження, зате слух загострюється надзвичайно - прокинутись можна від найменшого шуму.

5:00. Нирки відпочивають, м'язи дрімають, обмін речовин уповільнений, але в принципі організм уже готовий прокинутися.

6:00. Наднирники починають викидати в кров гормони адреналін і норадреналін, які підвищують артеріальний тиск і змушують серце битися частіше. Організм вже готується до пробудження, хоча свідомість ще дрімає.

7:00 - зоряний час імунної системи. Саме час розім'ятися і встати під контрастний душ. До речі, ліки в цю годину засвоюються значно краще, ніж в інший час доби.

Тим, хто хоче бути здоровим, лікарі радять не спати при світлі, берегти шишковидну залозу і підвищувати вміст мелатоніну природним шляхом. Що для цього потрібно?
Уникайте стресів і не перепрацьовувати.Також багато уваги слід преділити для виброту мартацу для ліжка, наприклад переглянути та вибрати їх на сайті компанії Mebelas

Не порушуйте добові цикли. Лягати спати треба на заході - приблизно о 22 годині і вставати зі світанком кожного дня, включаючи вихідні.
На вечерю краще вживати продукти, багаті серотоніном: помідори, селера, банани, кукурудзяні качани, вівсяну або рисову кашу, морську рибу. Серотонін - один з так званих «гормонів щастя» - є сировиною для виробництва мелатоніну.

                                                                                                                                                        rekllogo

Опитування

Ви купували щось в інтернеті?
 

Останні цікавинки