Субота, 31 August 2013
20:39:25

Туристичні вказівники в Криму будуть без української

У Криму до курортного сезону 2014 будуть встановлені близько півтори тисячі нових інформаційних покажчиків для туристів. Про це повідомляється на сайті уряду автономії. При цьому написи на покажчиках будуть російською та англійською мовами.
 
Такі знаки з'являться в Бахчисараї, Керчі, Алушті, Судаку, Євпаторії, Сімферополі та Севастополі. На сьогоднішній день, як повідомив експерт проекту Рустем Тагарі, для кожного міста підготовлені паспорти, включають у себе перелік пам'яток.
 
Установка покажчиків планується в рамках проекту Євросоюзу «Диверсифікація та підтримка туристичного сектору Криму».
 
Додамо, що ця угода значно підняла відпочинок в криму в очах європейців, разом з тим піднялись ціни на нерухомість в Криму,прогнозувати терміни такого росту важко, тому доцільнішою виглядає купівля нерухомості в маленьких містах, скажімо купить квартиру в Ирпене буде хорошим варіантом. 
 
Лідер кримської громадської організації «Український дім» Андрій Щекун, як повідомляє українська служба «Радіо Свобода» , висловив невдоволення у зв'язку з тим, що на вказівниках не буде написів по-українськи. «В принципі, конституція кримської автономії дозволяє поряд з державною українською мовою використовувати, наприклад, кримськотатарську чи російську мову. Але - "поряд", а не "замість" », - заявив він.
 
Як зазначає радіостанція, в зв'язку з цим кримська громадськість має намір організувати «петиційну кампанію з метою змусити чиновників виконувати чинне законодавство щодо державної мови».
 
У свою чергу, міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв заявив, що зміст покажчиків ще буде доопрацьовуватися. Експерт проекту Рустем Тагарі також зазначив, що остаточне рішення з цього питання поки не прийнято.
 
Конституція автономної республіки Крим гарантує, що на території регіону «поряд з державною мовою забезпечується функціонування і розвиток, використання і захист російської, кримськотатарської, а також мов інших національностей». У ній також зазначено, що російська мова як мова більшості населення використовується у всіх сферах суспільного життя.

Поділитись новиною в соціальних мережах:

Залишити коментар

за допомогою соціальних мереж, або анонімно

Новини партнерів

RizVN LoginРеклама: |