В США дозволили прослуховувати іноземців


Нравится

Сенат США продовжив право спецслужб на прослушкуСенат США продовжив дозвіл на прослуховування міжнародних телефонних переговорів і перегляд електронної пошти підозрюваних в шпигунстві і тероризмі, повідомляє Associated Press . Відповідне допущення вже діяло в поправках до федерального закону "Про контроль діяльності іноземних розвідувальних служб" (Foreign Intelligence Surveillance Act, FISA) з 2008 року і по 31 грудня 2012 року.

Американські спецслужби зможуть, не запитуючи дозволу суду, тиждень прослуховувати переговори підозрюваних. Після закінчення цього терміну вони повинні звернутися за спеціальним ордером, однак на час судового розгляду вони можуть продовжувати стеження. Спецслужбам дозволено читати не тільки електронну пошту,(якщо мова не зрозуміла, вони можуть скористатись послугами бюро переводов) але й інші засоби комунікацій, в тому числі листування в соціальній мережі Facebook, пише The Wall Street Journal.

Дозвіл не стосується американських громадян, які перебувають на території країни або за кордоном. Крім того, для іноземців, що проживають в США, також зроблено виняток. Для того, щоб прослуховувати їхні телефони, спецслужбам доведеться отримувати дозвіл суду.

Однак критики поправок побоюються, що дозвіл на прослуховування буде тлумачитися спецслужбами розширено. Так, наприклад, отримавши доступ до пошти іноземців, вони можуть переглянути в ній листування з американськими громадянами.

Очікується, що найближчим часом законопроект підпише президент Барак Обама, раніше підтримав ініціативу. Термін дії нинішнього дозволу на прослуховування закінчується в 2017 році.

Федеральний закон про заходи розвідувальної стеження FISA був прийнятий в 1978 році. Спочатку передбачалося, що прослуховування телефонних переговорів та перегляд листування буде можливий тільки з санкції суду. Однак з 2001 року, коли після терактів 11 вересня США розпочали "війну проти терору", спецслужби стали наділяти все більшим числом прав. Останні поправки до FISA діяли з 2008 року і дозволяли без санкції суду стежити за переговорами іноземних громадян.

Новини партнерів

RizVN Login